ГоловнаПолітика

Росія остаточно відмовилася від перемовин про обмін полоненими, - Геращенко

Відеоконференція, яку ініціювала на 29 грудня Україна, не відбудеться.

Росія остаточно відмовилася від перемовин про обмін полоненими, - Геращенко
Фото: Макс Левин

Російська сторона остаточно відмовилася від проведення відеоконференції, присвяченої звільненню заручників і обміну полоненими. Про це сьогодні повідомила перша віце-спікер парламенту, представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

"Росіяни і їхні маріонетки з ОРДЛО остаточно відмовилися від проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 29 грудня для узгодження звільнення заручників. Змушена констатувати і пасивну позицію координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі", - написала Геращенко.

У зв'язку з цим вона звернулася з ініціативою до ТКГ негайно провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи "з одного питання - звільнення заручників", щоб у присутності Євгена Марчука, Мартіна Сайдіка і Бориса Гризлова "пройтися по кожному прізвищу в усіх можливих списках і все-таки розблокувати звільнення заручників".

За її словами, представники РФ так і не дали жодної відповіді на пропозицію передати їхньому консулу засуджених громадян РФ в обмін на політв'язнів Кремля. Так само РФ не відповіла на ці пропозиції ні дипломатичними каналами, ні на запити українського омбудсмена Людмили Денісової.

"Зате бойовики продовжують вставляти у свої вимоги - списки звільнення росіян (сьогодні в списках ОРДЛО подають уже 26 громадян РФ), беркутівців, причетних до терактів в Одесі і Харкові. На цей час ОРДЛО підтвердили утримання загалом 23 українців. А від нас вимагають звільнити 196. І це в них називається "обмін усіх встановлених на всіх встановлених", - заявила вона.

Нагадаємо, на останньому засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську представники Росії покинули зал переговорів, коли українська сторона порушила питання про звільнення заручників.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter