ГоловнаПолітика

Яценюк зустрінеться в Берліні з Ангелою Меркель

Зустріч буде зосереджена на двох питаннях.

Яценюк зустрінеться в Берліні з Ангелою Меркель
архивное фото
Фото: kmu.gov.ua

Лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк проведе завтра, 5 жовтня, у Берліні з бундесканцлером Німеччини Ангелою Меркель зустріч, на якій буде обговорювати, зокрема, питання стримування агресії Росії і підтримки національного курсу України. Про це повідомив колишній радник Яценюка і екс-заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

«Поки в нас удома триватиме з’ясування стосунків між головними політичними конкурентами, хтось повинен говорити про справжній портрет України. Таким є бачення нашої команди», - написав він у фейсбуці, нагадавши, що попередня зустріч такого рівня відбулася 14 листопада 2016 року. «За цей час у Німеччині відбулися парламентські вибори і завершилося тривале формування урядової коаліції. Але комунікація між обома командами залишалася незмінною», - додав Лубківський.

Прийдешній діалог буде зосереджений насамперед на двох питаннях - справі міжнародного стримування агресії Росії та підтримці нашого національного курсу, який розпочався урядами України у 2014-16 роках.

«Наша міжнародна команда ніколи не говорить за кордоном з вузької чи персональної точки зору. Це факт, який добре знають наші партнери. Саме тому в наших взаєминах найбільше цінується довіра та бажання донести об’єктивні оцінки», - написав він.

Під час завтрашньої зустрічі Арсенія Яценюка та Ангели Меркель, підкреслив він, йтиметься «про оцінки ситуації в Україні і навколо нашої держави»: «Для Арсенія Яценюка це буде нагода продемонструвати картину настроїв та очікувань українців. Йтиметься не про припущення. Тези ґрунтуватимуться на публічних й аргументованих даних авторитетних соціологічних служб - «Рейтингу», Демініціатив, Центру Разумкова, Київського міжнародного інституту соціології, Інституту Ґеллапа та інших».

Так, нагадав радник Арсенія Яценюка, 70% українців виступають за членство в НАТО. 50% - за членство в ЄС. 80% українців насамперед очікують від членства в ЄС не прямої фінансової вигоди, а ширших можливостей і більшого захисту головних людських цінностей: «Це - винятковий показник».

60-70% українців адекватно називають агресію Росії найбільшою загрозою нашій державі: «62% українців готові воювати за Україну. В Європі такий показник вищий лише у Фінляндії. 70% українців вірять, що нам вдасться подолати загрози і труднощі», - зазначив Данило Лубківський.

Також на зустрічах у Берліні Арсеній Яценюк «говоритиме про безпекове становище на Донбасі, Азові і в Криму, про геополітичну загрозу Північного потоку-2, про небезпеку повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи, про атмосферу тиску і шантажу, яка насувається на Україну з боку впливових політичних кіл найближчих західних сусідів», написав Лубківський.

Команда Арсенія Яценюка, підкреслив Данило Лубківський, «везе до Берліна непрості тези»: «Але мені подобаються наведені цифри. Вони додають надії. Вони відображають стратегічну волю. І це важливіше, ніж будь-що інше».

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter