ГоловнаПолітика

Апеляційний суд переніс засідання за скаргою Седлецької на доступ ГПУ до даних мобільного телефону

Суд вирішив не заслуховувати клопотання, оскільки не отримав матеріалів справи з суду першої інстанції.

Апеляційний суд переніс засідання за скаргою Седлецької на доступ ГПУ до даних мобільного телефону
Наталья Седлецкая
Фото: oldvideo.detector.media

Апеляційний суд Києва в п'ятницю, 14 вересня, не зміг провести судове засідання за скаргою головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Причиною стало те, що до суду не надійшли матеріали справи з суду першої інстанції. Суддя-доповідач Ігор Паленік повідомив, що без матеріалів справи не заслуховуватиме клопотання сторін.

Суд не заслухав клопотання захисту Седлецької, в якому адвокати просили призупинити дію постанови на доступ до даних за 1,5 року з її мобільного телефону на час розгляду її скарги в апеляційному суді.

Відзначають, що наступне судове засідання призначене на 10:45 18 вересня. У цей день закінчується дедлайн, встановлений слідчим ГПУ для видачі даних з телефону Седлецької оператором "Київстар".

Нагадаємо, в Парламентській асамблеї Ради Європи висловили занепокоєння у зв'язку з рішенням суду надати доступ ГПУ до інформації в телефоні журналістки Наталії Седлецької та закликали українську владу забезпечити дотримання її прав на конфіденційність джерел.

4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора Наталії Седлецької, і розцінила це як тиск на незалежного журналіста.

27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генпрокуратурі отримати від провайдера інформацію про телефонні розмови Седлецької. У постанові суду йшлося про надання доступу слідства до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року, а також до даних про місце перебування її телефону впродовж цих 17 місяців.

Седлецька разом з низкою інших журналістів проходить свідком у справі про можливе розголошення держтаємниці і даних досудового розслідування директором НАБУ Ситником. Причиною стало злите в мережу аудіо розмови офрекордс з головними редакторами кількох видань, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідала деталі кримінальних проваджень, зокрема зачитувала матеріали справи щодо екс-прокурора Кулика.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter