ГоловнаПолітика

САП закрила справу проти нардепа Дзензерського, який не вніс у декларацію 4 млрд гривень

НАБУ планує оскаржити рішення прокурора.

САП закрила справу проти нардепа Дзензерського, який не вніс у декларацію 4 млрд гривень
Денис Дзензерский
Фото: politrada.com

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу за фактом невнесення депутатом Верховної Ради від фракції "Народний фронт" Денисом Дзензерським у декларацію інформації про фінансові зобов'язання на 4 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро. "24 липня 2018 прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за фактом невнесення народним депутатом України у щорічні декларації відомостей про фінансові зобов'язання на загальну суму понад 4 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.

Джерело в НАБУ повідомило Українським Новинам, що мова йде про депутата Дзензерського.

Зазначається, що рішення ухвалено нібито на підставі "наукових роз'яснень" щодо тлумачення поняття "фінансові зобов'язання".

У НАБУ впевнені, що тлумачити законодавство має право тільки Конституційний Суд, а не окремі вчені або інститути. Отже рішення прокурора бюро планує оскаржити.

Згідно з повідомленням, 5 січня 2017 року детективи НАБУ почали розслідувати провадження за ознаками кримінального злочину за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

За даними слідства та згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції, ухваленим за результатами проведення повних перевірок декларацій депутата за 2015 і 2016 роки, він не відобразив відомості про наявність фінансових зобов'язань на загальну суму понад 4 млрд гривень.

Це кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набули законної сили.

У липні 2017 року детективи разом із прокурорами САП звернулися до генерального прокурора з проектом подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата за вищевказаними фактами. Однак подання було повернуто на доопрацювання. Детективи НАБУ усунули недоліки.

"Однак прокурори антикорупційної прокуратури вирішили закрити справу, обґрунтовуючи рішення суперечливими роз'ясненнями деяких вчених, згідно з якими фінансові зобов'язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ наголосили, що роз'яснення учених або наукових установ, що суперечать висновкам НАЗК і положенням чинного законодавства, не можуть братися за основу під час ухвалення процесуальних рішень у кримінальному провадженні.

Також НАБУ стурбоване такими дії з боку САП і вважає, що вони підривають довіру суспільства до антикорупційних органів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter