ГоловнаПолітика

Тимошенко: Україні потрібні переговори в Будапештському форматі і потужна армія

Для того, щоб повернути мир в Україні, потрібні переговори в Будапештському форматі і потужна армія.

Тимошенко: Україні потрібні переговори в Будапештському форматі і потужна армія
Фото: ba.org.ua

Для того, щоб повернути мир в Україні, потрібні переговори в Будапештському форматі і потужна армія. Про це Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі депутатів фракції "Батьківщина" з ветеранами і воїнами АТО з 57-ї окремої мотопіхотної бригади, яка була сформована на базі батальйонів "Батьківщина" і "Рух опору", створених у 2014 році за ініціативою Юлії Тимошенко у відповідь на військову агресію з боку Росії.

"Ми хотіли б поговорити з вами про те, які виклики стоять перед країною, щоб сформувати потужну, озброєну армію із забезпеченими всім необхідним воїнами", - сказала вона.

Лідер "Батьківщини" зазначила, що Україні дуже потрібна перемога, бо без завершення війни "важко налагодити життя в нашій країні".

"З одного боку йде війна, з іншого - вбиває країну корупція і непрофесійне керівництво. Дуже важко в таких умовах будувати країну і рухатися вперед. Нам потрібен мир, і цього миру треба досягати дипломатичним шляхом на базі Будапештського меморандуму і створення в Україні потужної, озброєної армії, здатної захистити кордони і припинити війну", - заявила політик.

Вона зазначила, що "Батьківщина" буде пропонувати суспільству не тільки стратегію миру, але й механізми для побудови сильної армії: "Наша команда багато зробила для того, щоб відпрацювати бачення того, як треба здобувати мир і повертати Крим та Донбас".

Політик вважає символічним те, що зустріч з ветеранами та воїнами АТО відбувається в день саміту НАТО, адже "сьогодні вкрай важливо, щоб Україна крок за кроком посіла місце поруч з тими державами, які мають найпотужнішу систему колективної безпеки".

"Я глибоко переконана: якби тоді, коли ми здавали ядерну зброю, нас прийняли в НАТО - ми б мали принципово іншу армію, у нас не було б війни, ми були б сильними, як всі інші учасники системи колективної безпеки НАТО", - зазначила Юлія Тимошенко.

Лідер партії висловила впевненість у тому, що потужна українська армія - це необхідна умова повернення миру в Україну і перемоги над російським агресором.

Юлія Тимошенко запропонувала військовим подавати пропозиції до проекту нового контракту військовослужбовця, над яким вже працює команда "Батьківщини".

"Такий контракт повинен бути найкращим з погляду гарантій, підходів до забезпечення кожного воїна всім необхідним. В основу покладено кращі зразки таких документів із інших країн. Спільною роботою ми повинні створити документ, який буде основою нового етапу посилення нашої армії, посилення всіх гарантій, системи оплати і навчання для кожного воїна", - сказала вона.

"Не можна втрачати жодного дня і жодної можливості для встановлення миру, повернення Донбасу і Криму", - підсумувала Юлія Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" подякувала присутнім і всім тим, хто відгукнувся в 2014 році на заклик створити добровольчі батальйони і "Рух опору", і зараз у складних умовах "роблять все можливе, щоб частина країни жила мирно, щоб на фронтах не було втрачено жодної позиції, щоб були можливості для звільнення української землі від російських окупантів".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter