ГоловнаПолітика

Філарет: 12 із 15 православних церков визнають автокефалію УПЦ

"Якщо Варфоломій і цього разу Томосу не дасть, це буде означати, що хоч він і вселенський патріарх, а впливу не має".

Філарет: 12 із 15 православних церков визнають автокефалію УПЦ
Фото: Макс Требухов

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет вважає, що 12 із 15 православних церков визнають автокефалію УПЦ.

Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді".

"Я думаю, всі грецькі церкви визнають, Румунська визнає, а ще - Польська церква, Чехословацька церква. Думаю, також визнає і Грузинська. Під питанням Антіохійська церква [з центром у столиці Сирії], яка повністю залежить від Московського патріархату. І Сербська... Якщо з 15 церков три не визнають, то 12 визнають. За кількістю єпископів і віруючих це буде більшість", - заявив Філарет.

Він вважає, що для вселенського патріарха Варфоломія питання надання автокефалії повинно бути принциповим. "Якщо він і цього разу Томосу не дасть, то це буде означати, що хоч він і вселенський патріарх, а впливу не має. А Москва хоч і не перша, але що хоче, те й робить у православ'ї", - сказав Філарет.

За його даними, Варфоломій зараз твердо стоїть на позиції надання автокефалії УПЦ, але Росія робить все можливе, щоб не допустити цього.

"Вселенський патріарх створив комісію з трьох митрополитів, які об'їжджають помісні церкви і інформують про свої наміри. У той самий час Москва розсилає по всіх тих самих церквах своїх представників, агітують глав церков, щоб вони не підтримували вселенського патріарха. Крім того, Українська церква Московського патріархату, не знаю, скільки десятків тисяч звернень розсилає по парафіях і єпархіях, щоб вони підписували і відправляли вселенському патріарху з проханням не надавати Томос. Частина віруючих підписує, але більшість відмовляється. Москва задіяла всі сили - не тільки по церковній лінії, а й по державній, щоб не допустити надання Томосу", - сказав Філарет.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко підписав звернення до патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію УПЦ, 18 квітня відповідне звернення Президенту передали предстоятелі УПЦ КП Філарет і Української автокефальної православної церкви Макарій, 19 квітня звернення було підтримано Верховною Радою, після чого було передано Варфоломію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter