ГоловнаПолітика

У БПП різко відповіли на ультиматум Гройсмана з приводу Антикорупційного суду

Артур Герасимов та Ірина Луценко заявили, що це не прем'єрова справа - вимагати щось від парламенту.

У БПП різко відповіли на ультиматум Гройсмана з приводу Антикорупційного суду
Артур Герасимов
Фото: Макс Левин

Керівництво фракції "Блок Петра Порошенко" порадило прем'єру Володимирові Гройсману зосередитися на зоні відповідальності виконавчої влади і не погрожувати відставкою, якщо не буде прийнято закон про Антикорупційний суд.

"Звісно, нам приємно, що прем'єр-міністр України так турбується про повноваження парламенту щодо голосування цього закону і турбується про те, чи буде проголосований внесений президентом України закон про Антикорупційний суд. Звичайно, коли прем'єр-міністр турбується про повноваження парламенту - це добре, але ми б хотіли, щоб Кабмін також турбувався про повноваження уряду", - сказала представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко (фракція БПП) агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Вона пояснила, що йдеться про переговори з МВФ, наповнення бюджету, виплату пенсій, постачання в Україну ліків, вакцин, питання децентралізації та фінансування об'єднаних територіальних громад.

"Я думаю, що замість заяв про те, проголосує або не проголосує Верховна Рада, потрібно сконцентруватися на роботі, пов'язаній з виконанням функцій, покладених на виконавчу владу", - сказала Луценко.

Аналогічною заявою відзначився голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Коли ми говоримо про співпрацю та погодження позицій із нашими міжнародними партнерами, то у кожного є своя сфера відповідальності. Президент України, як тільки було розблоковано питання, моментально вніс законопроект про Антикорупційний суд. Зараз його прийнято в першому читанні. І відповідальність парламенту - затвердити цей законопроект... Відповідальність Кабінету Міністрів - це, наскільки я розумію, питання тарифів, які зараз обговорюють міжнародні партнери і Кабінет Міністрів", - сказав він журналістам.

Герасимов заявив, що кожен орган влади повинен нести відповідальність за свою сферу і зрив домовленостей у своїй сфері.

"Тому в четвер парламент проголосує законопроект про Антикорупційний суд, тому що президент його вніс, зона відповідальності парламенту - його прийняти. Що стосується зони відповідальності Кабінету Міністрів, давайте побажаємо успіхів для того, щоб переговори з нашими міжнародними партнерами, МВФ щодо тарифів пройшли успішно", - зазначив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман на спільному брифінгу зі спікером Андрієм Парубієм сьогодні заявив, що складе з себе повноваження голови уряду, якщо закон про Антикорупційний суд не буде прийнято.

Від прийняття цього закону залежить виділення Україні траншу МВФ та інші кредити.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter