ГоловнаПолітика

Гройсман підтримав законопроект про обов'язковість вакцинації

"Я перший буду робити ці щеплення на телебаченні, щоб ніхто нічого не лякався".

Гройсман підтримав законопроект про обов'язковість вакцинації
Фото: ukr.media

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтримав пропозицію Міністерства охорони здоров'я зробити вакцинацію обов'язковою.

Про це він заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

"Що стосується кору. Ви повинні були б знати, що щеплення від кору відбуваються в перший рік, а потім на шостий рік дитини. Хочу сказати: ми пожинаємо сьогодні те, що відбувалося шість років тому. Шість років тому ніхто нікого не прищеплював. Шість років тому ніхто про це не думав, тому у нас є такі спалахи", - сказав Гройсман депутатам.

За його словами, нині в Україні є всі необхідні вакцини.

"Ми працюємо над тим, щоб максимально провести вакцинацію українських громадян. Я перший буду робити ці щеплення на телебаченні, щоб ніхто нічого не лякався. Тому що це захист українських громадян, життя і здоров'я людей. Тож давайте не будемо звалювати це на Міністерство охорони здоров'я, а подумаємо над тим, щоб внести зміни в національне законодавство, яке зробить щеплення обов'язковими", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, на початку 2018 року стало відомо, що Міністерство охорони здоров'я готує законопроект про обов'язковість вакцинації. Передбачається, що він чітко регламентує питання обов'язковості вакцинації, посилить відповідальність за відмову від вакцинації без медичних протипоказань, видачу фальшивих довідок і гарантує дотримання рівня якості вакцин, які використовуються в Україні.

За даними Міністерства охорони здоров'я, рівень імунізації в Україні зростає, але залишається незадовільним. Охоплення плановими щепленнями проти кору в 2017 році збільшилося більш ніж удвічі і перевищило 90%. Однак рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк і правець залишається критично низьким. Наприклад, минулого року тільки половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менш ніж половина дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії і правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В - 50% дітей.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter