ГоловнаПолітика

Рада проголосувала за скорочення числа комітетів

Реформа, в разі ухвалення у другому читанні, стосуватиметься наступного скликання.

Рада проголосувала за скорочення числа комітетів
Фото: Макс Левин

Верховна Рада в четвер ухвалила за основу законопроект №6256, який передбачає скорочення кількості парламентських комітетів до 20 із нинішніх 27. Кількість міністерств також буде обмежено 20, хоча зараз їх менше.

Відповідні зміни вносять у закони "Про комітети Верховної Ради" і "Про центральні органи виконавчої влади".

У разі прийняття цей закон набуде чинності з дня набуття повноважень Ради 9-го скликання.

При цьому при розподілі посад у комітетах буде застосовуватися метод Д'Ондта. Відповідний законопроект №7550 також був проголосований у першому читанні в четвер.

За методом бельгійського математика Віктора Д'Ондта, посади розподіляють між депутатськими фракціями (групами) послідовно, одна за одною.

Чергову посаду отримує та депутатська фракція (група), яка має найбільшу квоту (визначену з точністю до сотих), яка вираховується за формулою К = Ф: (П + 1), де Ф - загальна кількість членів депутатської фракції (групи), а П - кількість посад, отриманих депутатською фракцією (групою) до цього кроку.

Після кожної отриманої посади квота депутатської фракції (групи) перераховується з урахуванням нової кількості отриманих посад.

Пропозиції щодо обрання депутата на посаду в комітеті вносяться фракціями (групами) за черговістю, отриманою в результаті застосування методу Д'Ондта, починаючи з депутатської фракції (групи), кількісний склад якої є найбільшим.

У разі прийняття закон набуде чинності, коли запрацює Рада наступного скликання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter