ГоловнаПолітика

Порошенко доручив підготувати поправки до Конституції про курс на членство в ЄС і НАТО

Україна хоче отримати план дій щодо членства в НАТО.

Порошенко доручив підготувати поправки до Конституції про курс на членство в ЄС і НАТО
Фото: facebook.com/svyatoslav.tsegolko

Президент Петро Порошенко розпорядився підготувати проект поправок до Конституції, які закріплять наміри України до членства в НАТО і Європейському Союзі.

"Ми будемо наполягати на схваленні плану дій щодо членства України в НАТО... Я вже, до речі, віддав розпорядження готувати проект поправок до Конституції, який на рівні Основного закону закріпить наші аспірації щодо вступу в НАТО, щодо вступу в Європейський Союз", - сказав Порошенко під час поїздки в зону АТО в п'ятницю, цитує слова президента його прес-секретар Святослав Цеголко в фейсбуці.

Нагадаємо, 28 лютого Порошенко повідомив, що закріплення євроатлантичних устремлінь держави в Конституції розглядає його команда.

Минулого року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким вступ України в НАТО визначено як одну з основ зовнішньої політики. Його підтримали 276 народних депутатів, тоді як для зміни Конституції необхідно мінімум 300 голосів.

Курс на членство в НАТО прописаний у законах "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" і "Про основи національної безпеки України".

Військова доктрина України також передбачає розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав - членів НАТО.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter