ГоловнаПолітика

Ірина Луценко: Коли наша країна буде секторально інтегрована з ЄС, питання членства стане лише формальністю

Приведення законодавства до європейських стандартів сприятиме членству України в ЄС і НАТО

Ірина Луценко: Коли наша країна буде секторально інтегрована з ЄС, питання членства стане лише формальністю
Ирина Луценко

Виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом і подальша євроінтеграція вимагають взаємодії всіх органів влади, адже угода є інструментом, який дозволить ввести в Україні європейські стандарти життя.

Про це заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко на конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом за 2017 рік".

"Символічно, що ця подія відбувається після днів, коли ми згадували криваві часи Майдану, розстріл Небесної сотні. Власне, з бажання жити за європейськими нормами і стандартами й почався Майдан, за це гинули кращі", - зазначила вона.

Луценко нагадала, що в 2014 році президент створив Національну раду реформ для стратегічного планування змін в країні. Створена Нацрадою Стратегія-2020 передбачає 62 реформи, які вже втілюються в життя. Перш за все, це пенсійна, освітня і медична реформи, децентралізація, реформа правоохоронних органів і судів.

"Сьогодні ми обговорювали Дорожню карту - що ще необхідно зробити для виконання Угоди про асоціацію та ефективної євроінтеграції. Серед найважливіших ініціатив - приведення законодавства у сфері національної безпеки до стандартів ЄС, що в перспективі буде сприяти членству України в ЄС і НАТО. Відповідний законопроект вже готується і найближчим часом буде внесений до парламенту Президентом", - заявила Луценко.

Серед інших пріоритетних завдань вона назвала завершення формування системи незалежних антикорупційних органів. "Ключова роль антикорупційного суду - справедливе, неупереджене, об'єктивне і професійний розгляд корупційних справ. Президент вніс до парламенту відповідний законопроект, вже створена і працює робоча група в комітеті.Вивчаються і розглядаються не тільки рекомендації Венеціанської комісії, Світового банку, МВФ, але і рекомендації та висновки європейських суддів. Ці документи вивчають для того, щоб зробити закон, який спирається на європейські норми і стандарти", - зазначила парламетарій.

Серед інших пунктів Дорожньої карти євроінтеграції Ірина Луценко назвала поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій і створення робочих місць. "У цьому році понад 80 компаній - світових лідерів звернулися до Президента з пропозицією про зустріч. Інвестори зацікавлені у співпраці, вони вірять в Україну. Але нам ще треба пройти такі кроки, як дерегуляція, введення податку на виведений капітал, лібералізувати валютне законодавство, створити бюро фінансової безпеки, налагодити обмін митною інформацією з країнами ЄС, удосконалити систему розкриття інформації на ринках капіталу", - уточнила Ірина Луценко.

Серед інших важливих напрямків представник Президента вказала вдосконалення виборчого законодавства, продовження адаптації до стандартів ЄС публічних закупівель, вдосконалення трудового законодавства, продовження транспортної реформи, екологічну політику. "Ми повинні думати на перспективу, приводити законодавство до європейських стандартів для подальшої асоціації з Шенгенською зоною, приєднання до Митного і Енергетичного союзів ЄС, приєднання до єдиного авіапростору і єдиного цифрового ринку", - додала Луценко.

За її словами, на реалізацію цієї Дорожньої карти спрямована робота президентської вертикалі. "Втілення цих пунктів у життя дозволить фактично перетворити східні кордони України в східні кордони Європейського союзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до ЄС. Коли наша країна буде секторально інтегрована з ЄС, питання членства стане лише формальністю. Попереду дуже багато роботи для всіх: законодавців, Президента, уряду, експертів, громадянського суспільства. Від загальних конструктивних дій залежить, як швидко ми пройдемо шлях, на який Україна встала чотири року тому", - наголосила Луценко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter