ГоловнаПолітика

Україні потрібно якомога швидше оновити склад ЦВК, - посол Британії

"Це важливо для довіри до виборчих процесів".

Україні потрібно якомога швидше оновити склад ЦВК, - посол Британії
Джудіт Гоф
Фото: https://www.gov.uk/

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф наголошує на важливості оновлення складу Центральної виборчої комісії України в найстисліші терміни.

Про це вона написала у своєму мікроблозі Twitter.

"Необхідно якомога швидше оновити склад Центральної виборчої комісії України і забезпечити відповідний політичний баланс. Це важливо для довіри до виборчих процесів в Україні", - написала Гоф.

Нагадаємо, 23 січня президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів ЦВК, а також підписав лист про звільнення з посади членів ЦВК у зв'язку із завершенням терміну їх повноважень.

24 січня Порошенко вніс у Раду проект постанови про призначення членами ЦВК 14 кандидатів.

У 12 з 15 членів ЦВК термін повноважень минув 1 червня 2014 року, ще в одного члена - в лютому 2017 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки. Двоє членів ЦВК були призначені у квітні 2014 року.

Влітку 2016 року Порошенко запропонував Раді звільнити 12 членів ЦВК і призначити 11 нових. Але цей проект постанови так і не був розглянутий у парламенті. У коаліції посилалися на те, що запропоновані кандидатури не наберуть достатньої кількості голосів у сесійній залі.

Згідно з Конституцією, Рада призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter