ГоловнаПолітика

Український держбанк видасть мільярдний кредит компанії російського олігарха, який голосував за анексію Криму

Колишній віце-спікер Держдуми РФ Олександр Бабаков перебуває під санкціями США і ЄС.

Український держбанк видасть мільярдний кредит компанії російського олігарха, який голосував за анексію Криму
Фото: www.mn.ru

Державний Укргазбанк надасть кредит у розмірі 910 млн грн (близько $33 млн) ПрАТ "Прем'єр Палац", що входить у групу VS Energy російських підприємців Олександра Бабакова, Євгена Гінера і Михайла Воєводіна.

Інформацію про надання позики розміщено в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передає Liga.net.

22 грудня 2017 року акціонери ПрАТ "Прем'єр Палац" схвалили укладення генеральної кредитної угоди з Укргазбанком на 910 млн грн. Іншим рішенням акціонери ПрАТ погодилися надати в заставу для кредиту будівлю готелю "Прем'єр Палац" у Києві площею 27 700 кв. м. Згідно з повідомленням, ринкова вартість цієї будівлі становить 979,5 млн грн. Інші умови кредитної угоди в повідомленні не розкриваються.

62,2% ПрАТ "Прем'єр Палац" належать кіпрській Pumori Enterprises Investments Ltd, 29,1% - Східно-Європейській готельній компанії (Київ).

Бенефіціарами ПрАТ в українському реєстрі юридичних осіб зазначені громадяни Латвії Дідзіс Берзініс і Віліс Дамбініс, а також громадянка Словаччини Наталія Селіванова, яка мешкає у Франції, і громадянин Німеччини Геннадій Соколов. Це номінальні власники бізнесу.

Зазначені особи також є кінцевими бенефіціарами електрометалургійного підприємства "Дніпроспецсталь", яке VS Energy контролює з жовтня 2008 року.

Дамбініс - один із власників компанії VS Energy International NV (Нідерланди), на яку оформлено енергетичні активи VS Energy в Україні. Це вісім енергопостачальних компаній (обленерго). Раніше він працював директором V.D. Nominees Limited (Маршаллові острова), яка, зі свого боку, керувала офшорами AED International Ltd і NYX Management Limited.

Згідно з панамськими документами, співвласниками NYX Management є російські бізнесмени Михайло Воєводін і Євген Гінер.

Наталія Селіванова з 2009 по 2014 рік була співвласницею словацької компанії Rokosan s.r.o. разом з Іриною Бабаковою, дочкою Олександра Бабакова. Сам Бабаков - колишній віце-спікер Держдуми Росії - перебуває під санкціями США і ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.

Євген Гінер офіційно володіє в Україні Першим інвестиційним банком (PIN Банк). У Криму йому належать 100% компанії "Севенергозбут", яка з 2016 року здійснює постачання електроенергії в Севастополі замість української ПАТ "Севастопольенерго" (входить у VS Energy).

Бабакова, Гінера і Воєводіна немає в українських списках санкцій.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter