ГоловнаПолітика

Джемілєв заявив, що в окупований Крим завезли 300 тисяч людей з Росії

Росія примусово змінює демографічну ситуацію в окупованому Криму.

Джемілєв заявив, що в окупований Крим завезли 300 тисяч людей з Росії
Фото: Сергей Нужненко

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів, що Росія примусово змінює демографічну ситуацію в окупованому Криму, туди завезено 250 тисяч осіб з ОРДЛО і 300 тисяч - з Росії.

Про це він повідомив в інтерв'ю 5 каналу.

"Росія грубо порушує Женевську конвенцію про неприпустимість примусової зміни демографічної ситуації на окупованій території. Вони створюють умови, за яких корінні жителі змушені залишати півострів, і заселяють його людьми, лояльними до себе. Наприклад, 250 тисяч людей вони привезли з Донецької та Луганської областей, цих ватників, багато з них - бандити, які беруть участь у беззаконні, і не менш ніж 250 тисяч, а то і 300-400 тисяч, за різними оцінками, жителів Російської Федерації", - повідомив Джемілєв.

Уповноважений Президента України впевнений, що це прямо суперечить вимогам Женевської конвенції і є військовим злочином.

"Але там все так засекречено, скільки людей нових прописано. У цих структурах, де ці дані, немає практично жодного кримського татарина. Все дуже засекречено", - зазначив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter