ГоловнаПолітика

США посилюють контроль за дотриманням умов перебування в країні власниками віз

Заявлених планів поїздки слід буде дотримуватися протягом трьох місяців. 

США посилюють контроль за дотриманням умов перебування в країні власниками віз
Фото: nypost.com

Глава Держдепартаменту США Рекс Тіллерсон доручив посилити контроль за дотриманням умов перебування в країні власниками віз, повідомляє The New York Times.

Громадяни інших країн, які претендують на візу, будуть зобов'язані протягом трьох місяців перебування на американській території дотримуватися лише заявлених ними під час отримання дозволу цілей поїздки. Якщо за час перебування вони зроблять те, про що не згадали в заяві на подачу візи або в інтерв'ю з представником консульства, наприклад візьмуть шлюб з громадянином або громадянкою США, почнуть відвідувати освітні заклади чи отримають роботу, - це буде розцінюватися як порушення американського законодавства - шахрайство або навмисне введення в оману.

У цьому разі вони, ймовірно, не зможуть отримати нової візи, змінити статус, а ті, хто вже у США, навіть можуть бути депортовані.

Раніше зміни в заявлених планах вважалися порушенням лише протягом першого місяця перебування в США.

"Якщо хтось приїжджає до США як турист, закохується і виходить заміж або одружується протягом 90 днів, а потім подає заявку на отримання «зеленої карти», це означає, що заявка буде відхилена. Це суттєва зміна політики", - заявила заступник директора зі зв'язків з урядом в американській Асоціації імміграційних юристів.

2016 року США видали понад 10 мільйонів віз. Громадяни 38 держав, зокрема більшості країн Європи, Австралії, Нової Зеландії, Японії, не потребують віз.  

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter