ГоловнаПолітика

Росія визнала новий закон України "Про освіту" спрямованим проти російської мови

"Розглядаємо цей крок як спробу українізації".

Росія визнала новий закон України "Про освіту" спрямованим проти російської мови
Фото: tvc.ru

Росія стала вже п'ятою країною, якій не сподобався новий український закон "Про освіту".

"Хоча в законі про російську мову не згадано, очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму", - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Росії.

"Розглядаємо цей крок як спробу «майданної» влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятих Києвом на себе міжнародним зобов'язанням у гуманітарній сфері", - сказано в ньому.

Нагадаємо, офіційна влада Угорщини, Румунії та Молдови висловили занепокоєння новим українським законом про освіту, а Польща закликала Україну до консультацій щодо його застосування в школах.

У відповідь прем'єр Володимир Гройсман доручив міністру освіти і науки Лілії Гриневич і міністру закордонних справ Павлу Климкіну провести консультації з послами країн Європейського Союзу з питання мовних норм нової редакції закону "Про освіту".

Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter