ГоловнаПолітика

Румунія висловила стурбованість через український закон про освіту

Право на навчання мовами нацменшин закріплено міжнародною конвенцією.

Румунія висловила стурбованість через український закон про освіту

Міністерство закордонних справ Румунії стурбоване положеннями прийнятого Верховною Радою України нового закону про освіту, які регулюють навчання мовами національних меншин.

Як сказано в заяві міністерства, відповідно до положень Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин держави зобов'язуються визнати право будь-якої особи, що належить до національної меншини, навчатися своєю рідною мовою.

"Необхідність дотримання міжнародних норм у цій галузі постійно сигналізувала румунська сторона в діалозі з українською стороною про забезпечення і захист прав осіб, що належать до румунської національної меншини в Україні. У зв'язку з цим тема навчання румунською мовою в Україні буде включена до порядку денного держсекретаря Віктора Микули, який наступного тижня вирушить до Києва, щоб обговорити питання румунської меншини в Україні", - сказано в повідомленні.

МЗС Румунії очікує, що права осіб, що належать до румунської меншини в Україні, будуть збережені.

Нагадаємо, раніше уряд Угорщини висловив протест проти нового закону "Про освіту", прийнятого Верховною Радою України 5 вересня.

Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter