ГоловнаПолітика

МЗС України та Білорусі обмінялися звинуваченнями через зникнення Павла Гриба

"Білорусь на словах веде себе як партнер, а насправді діє зовсім інакше".

МЗС України та Білорусі обмінялися звинуваченнями через зникнення Павла Гриба
Иван Гриб

Міністерства закордонних справ України та Білорусі обмінялися звинуваченнями через зникнення громадянина України Павла Гриба, який перетнув державний кордон Білорусі 24 серпня і назад не повернувся.

Увечері 30 серпня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль в ефірі 5 каналу поскаржилася, що Білорусь належно не допомагає з пошуком Гриба.

"Ми намагаємося з'ясувати ситуацію. І взагалі зробити все можливе для того, щоб змінити цю ситуацію. Звичайно, сказати, що білоруси співпрацюють так, як треба, ми, на жаль, не можемо. Ми підняли всіх консулів, усі працюють, і всі намагаються з'ясувати ситуацію. Ми не розуміємо, де фактично, фізично він перебуває", - заявила дипломат.

Також вона сказала, що "Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді діє зовсім інакше".

"Насправді щодо Білорусі, мені здається, набагато більше питань, ніж відповідей зараз. Зокрема, наприклад той самий вступ Білорусі у Світову організацію торгівлі. Чи будемо ми підтримувати Білорусь у цьому вступі, з огляду на, наприклад, на те, що Білорусь - це остання країна Євроазіатського економічного союзу, яка вступає в СОТ. І що буде, які будуть наслідки цього вступу? Чи ми все ж будемо дивитися на свої інтереси і нав'язувати вже Білорусі, через Білорусь - ЄАЕС свої інтереси, включаючи транзит, включаючи всі заборони, включаючи всі ліцензії та всі інші питання, а також, звичайно, вирішуючи питання і в'їзду громадян України, і безпеки громадян України в Білорусі. І все будемо вирішувати комплексно", - заявила заступниця міністра закордонних справ України.

Інтерв'ю Зеркаль не минуло непоміченим у Мінську, і 31 серпня білоруське МЗС викликало радника-посланника Посольства України в Білорусі Валерія Джигуна.

"Люди, на жаль, зникають з різних причин - і з власної волі чи дурості, і в результаті зловмисних дій третіх сил. Якщо за 19-річним молодим чоловіком не встежили його батьки і влада власної країни, то це ще не привід перекидати з хворої голови на здорову. Точно не по-партнерськи через добу після офіційного прохання про допомогу звинувачувати в чому-небудь країну, яка без її відома була обрана місцем не то романтичного побачення, не то конспіративної зустрічі. Тим паче недоречно, користуючись справою П. Гриба як приводом, публічно погрожувати Білорусі, а через Білорусь - ще й її партнерам по ЄАЕС: Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Росії - «нав'язати свої інтереси» в економічній сфері", - заявив із цього приводу прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик.

Нагадаємо, син колишнього прикордонника, а нині військового капелана Ігоря Гриба Павло поїхав у Гомель 24 серпня, щоб зустрітися з дівчиною, з якою познайомився в інтернеті, і зник.

Його батько поїхав на пошуки сина і дізнався, що ФСБ Росії звинувачує його в скоєнні терористичного акту. Зі свого боку, білоруські прикордонники заявили, що не мають інформації про місцезнаходження хлопця. Консул України в Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Журналісти ТСН зв'язалися з дівчиною, з якою мав зустрітися Павло Гриб у Гомелі. Нею виявилася 17-річна жителька міста Сочі. У телефонній розмові вона зізналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, а змусила її це зробити ФСБ Росії. Дівчина також перебуває під слідством за тією самою статтею, що й Павло Гриб - терористична діяльність.

За неофіційною інформацією, Павло Гриб перебуває в Краснодарі в місцевому ФСБ.

У зв'язку зі зникненням Гриба правоохоронні органи України порушили кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

Павло Гриб не служив в АТО і має інвалідність. Його батько вважає, що сина викрали через його патріотичні погляди.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter