ГоловнаПолітика

Генштаб заявив про дотримання перемир'я українськими військовими

В українській армії відповіли на заяву Меркель і Макрона.

Генштаб заявив про дотримання перемир'я українськими військовими
Фото: Макс Левин

Збройні Сили України дотримуються режиму припинення вогню на Донбасі, заявили в Генштабі у відповідь на вимогу Німеччини і Франції дотримуватися перемир'я.

"З метою безумовного дотримання домовленостей, досягнутих під час телефонних переговорів у "нормандському форматі", і створення умов для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Збройні Сили України продовжують дотримуватися оголошеного режиму припинення вогню у зв'язку з початком навчального року. У районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей українські військовослужбовці всебічно сприяють роботі спостерігачів ОБСЄ. Російсько-окупаційні війська також повинні дотримуватися домовленостей про режим припинення вогню у зв'язку з початком навчального року", - повідомляють на сторінці Генштабу ЗСУ у фейсбуці.

Нагадаємо, вчора канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон зажадали від президента України Петра Порошенка та президента РФ Володимира Путіна виконати взяті на себе зобов'язання про припинення вогню на сході України. Лідери Німеччини і Франції заявили, що ситуація на Донбасі істотно не поліпшилася після набуття чинності домовленості про нове перемир'я.

У відповідь Порошенко заявив, що заклик адресовано насамперед Путіну.

22 серпня лідери "нормандської четвірки" - президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Росії Володимир Путін і президент України Петро Порошенко - підтримали рішення про "шкільне" перемир'я на Донбасі, починаючи з 25 серпня. Наступного дня Тристороння контактна група з урегулюванню ситуації на сході України домовилася про припинення вогню на Донбасі. Перемир'я приурочене до початку нового навчального року.

25 серпня, першого дня нового перемир'я, було поранено трьох військових. 26, 27 і 28 серпня сили АТО втрат не зазнали.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter