ГоловнаПолітика

Чорновіл: "Укроборонпром" продав єдиний у країні завод з ремонту інженерно-саперної техніки

"Як "Укроборонпром" міг утратити завод за смішну заборгованість в 11 млн грн". 

Чорновіл: "Укроборонпром" продав єдиний у країні завод з ремонту інженерно-саперної техніки
Фото: mil.gov.ua

Депутат Верховної Ради Тетяна Чорновіл  ("Народний фронт") заявила, що Ніжинський завод з ремонту інженерної техніки призупинив роботу після того, як півроку тому був проданий через заборгованість в 11 млн грн.

"Військові інженери мені скаржилися, що жоден рід військ не опинився в такій скруті, як вони. Що жодна одиниця в лінійці техніки в Україні не виробляється, все що на фронті - спадок Радянського Союзу. І цей спадок постійно потребує ремонту, але ремонт - кустарний, оскільки профільне держпідприємство "Ніжинський завод з ремонту інженерної техніки" не працює у зв'язку з тим, що півроку тому завод був проданий з молотка. Повторю - півроку. Не до війни, не за часів Януковича, а цього року. Хоча все там було, і цехи, і обладнання. І боргів, зважаючи на бюджет Міноборони та війну в країні, - кіт наплакав - лише 11 млн грн, зовсім не та сума, щоб зарізати завод", - ідеться в її блозі  на сайті "Цензор".

"Процедура банкрутства була запущена 2012 року, а 2017-го вона була завершена знищенням заводу як такого. Адже цього року на аукціоні був якраз реалізований найбільш "живий" шматок заводу, головний цех з усім обладнанням взагалі за смішні 1,8 млн грн. А без нього заводу фактично немає. Зате роботи з ремонту інженерної техніки ведуться тут само в Ніжині, відразу за парканом заводу на території військової інженерної частини. Тут робиться все те, що має робитися на заводі, але без наявності заводського обладнання, фактично в кустарних умовах. У військовій частині "викручуються" як можуть, 260 одиниць техніки відремонтовано минулого року. Але, це повний дебілізм - робити ремонт у гаражі з домкратом, якщо поруч спеціалізовані цехи заводу", - зазначила нардеп.

"А все тому, що військова частина належить до Міноборони, а завод - "Укроборонпрому". Кожен робить своє: військові - ремонтують, а "Укроборонпром" - розбазарює. Я не можу ніяк зрозуміти, як можна було розтринькати єдиний завод з ремонту інженерної техніки в Україні. Як так можна було не витягнути, не запустити підприємство, у якого кредиторської заборгованості смішні - 11 млн грн? Зате "Укроборонпром" тепер хоче півтора мільярда гривень з бюджету на будівництво нового патронного заводу. І це при тому, що кількість патронів на складах у нас обчислюється в мільярдах, а в найближчі роки ми точно не збираємося воювати ні з Індією, ні з Китаєм", - додала Чорновіл.

"Набагато актуальнішим питанням є ремонт інженерної техніки. Якої не вистачає, яка постійно завантажена в зоні АТО, яка давно потребує відновлення. Як у таких умовах "Укроборонпром" міг утратити завод за смішну заборгованість в 11 млн грн на противагу 1,5 млрд, які хоч завтра "Укроборонпром" готовий витратити на патронний завод? Якщо все називати своїми словами: це безгосподарність, корупція, зрада. До речі, купив з молотка завод такий собі Дмитро Пляцук, помічник екс-депутата регіонала Сівковича, заступник міністра оборони Саламатіна - одіозного міністра часів Януковича, який пустив Збройні сили під ніж. Саме за часів керівництва Міноборони Саламатіна і була запущена процедура банкрутства заводу, в інтересах свого заступника. А нині по суті завершена", - резюмувала нардеп.   

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter