ГоловнаПолітика

Інтерпол оголосив у міжнародний розшук вивезені в Крим картини

Орієнтовна оціночна вартість картин на березень 2014 року склала 1 млн 324 тис. доларів США.

Інтерпол оголосив у міжнародний розшук вивезені в Крим картини

Інтерпол оголосив у міжнародний розшук 52 картини Музейного фонду України художників XVIII-XIX століття, які в березні 2014 року були незаконно передані в Сімферопольський художній музей.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

"Серед них такі експонати світового значення як "Місячна ніч" Івана Айвазовського, "Дорога в лісі" Івана Шишкіна, "Болото" Ісаака Левітана та інші", - йдеться в повідомленні.

Зараз прокурори прокуратури Автономної Республіки Крим та слідчі Головного управління Національної поліції АР Крим встановили фотознімки музейних предметів, орієнтовна оціночна вартість яких станом на 20 березня 2014 року склала 1 млн 324 тис. доларів США.

Досудове розслідування триває.

За даними ЗМІ, мова йде про картини, вивезені в 2014 році на виставку в Маріуполь з Криму. Виставка "Російське та українське мистецтво XVIII - початку ХХ століття" мала тривати у Маріуполі до 27 травня 2014 року. Однак договір про організацію виставки був передчасно розірваний, а самі картини були відвезені в Крим, вже тоді анексований Росією.

Українська прокуратура у 2015 році почала розслідування обставин повернення картин до анексованого Криму. Працівників "Маріупольського краєзнавчого музею" звинуватили у службовій недбалості, адже картини були повернуті без узгодження з владою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter