ГоловнаПолітика

Порошенко призначив постійного представника президента в Криму

Борис Бабін увійде до складу робочої групи з деокупації півострова.

Порошенко призначив постійного представника президента в Криму
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Бориса Бабіна постійним представником президента в Автономній Республіці Крим. Раніше з цієї посади було звільнено Наталію Попович.

Про це повідомляється на сайті президента.

Президент зазначив, що після зустрічі з уповноваженим президента у справах кримсько-татарського народу Мустафою Джемілєвим і главою Меджлісу Рефатом Чубаровим він доручив уважно проаналізувати діяльність постійного представництва президента в Криму.

"На жаль, факти, які передавали мені громадські активісти, представники Меджлісу, значною мірою були підтверджені. Це дало підстави ухвалити рішення про необхідні кадрові дії", - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що Бабін має великий досвід і професійну юридичну спеціальність, зокрема - у міжнародному праві. За словами Порошенка, Бабін також добре проявив себе під час роботи в Міністерстві юстиції у правозахисній сфері, зокрема у співпраці з Європейським судом з прав людини і в питанні захисту прав переселенців.

"Разом з тим вважаю, що в структурі постійного представництва Президента України в Автономній республіці Крим повинна бути окрема посада з відповідним статусом, щоб питання захисту прав кримсько-татарського народу залишалося його першим пріоритетом. Тому я доручив підготувати зміни до Указу щодо діяльності Представництва Президента в Криму, де ми покладаємо ці обов'язки на першого заступника", - підкреслив Порошенко.

Президент також підписав розпорядження про призначення Ізета Гданова на посаду першого заступника постійного представника президента в Криму. Порошенко підкреслив, що представник президента буде брати участь у робочій групі з деокупації півострова.

Важливим завданням президент також назвав захист прав людей, які постраждали в результаті незаконної анексії півострова. Крім того, особливий акцент Порошенко зробив на юридичному захисті державних інтересів в окупованому Криму. Мова йде про конфісковану власність, юридичний захист в міжнародних судах, координацію діяльності українських суб'єктів господарювання, приватних осіб, які втратили свою власність.

Нагадаємо, Джемілєв і Чубаров порушили питання про роботу представництва президента в Криму, тимчасово розміщеного в Херсоні. Раніше кримські татари блокували будівлю представництва в Херсоні, звинувачуючи його керівника Наталію Попович у бездіяльності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter