ГоловнаПолітика

Оболонський суд провів чергове засідання у справі Януковича

Звинувачення в четвер представило першу частину доказів.

Оболонський суд провів чергове засідання у справі Януковича
Фото: EPA/UPG

У четвер, 10 серпня, Оболонський районний суд Києва провів чергове засідання у справі колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді.

Кілька годин судді розглядали першу частину доказів з боку звинувачення.

Зокрема, були досліджені записи засідання Ради Федерації Росії, на якому президенту РФ Володимиру Путіну було надано право застосувати армію на території України, а також засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН) від 1 березня 2014 року.

Прокурор Руслан Кравченко повідомив під час суду, що для окупації Криму Росія використовувала близько 10,5 тис. військовослужбовців, 10 танків, 8 літаків і 24 вертольоти, 16 зенітно-ракетних комплексів, 640 військових вантажівок, 207 бронемашин, 24 РСЗВ "Град" й іншу військову техніку.

Зі свого боку держзахисник Януковича Віталій Мешечек висловив сумніви, що війська РФ вторгалися на територію України. "У мене питання: чи дійсно було вторгнення Збройних сил РФ на територію України?" - сказав він. Адвокат також запевняє, що екс-президент України не причетний до рішень Путіна і Ради Федерації Росії застосувати війська.

Наступне засідання відбудеться 15 серпня.

Януковичу інкримінують те, що 1 березня 2014 р., перебуваючи на території РФ, він скоїв держзраду, звернувшись із письмовою заявою до президента РФ з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн гривень.

Колишнього президента звинувачують у зраді (ч. 1 ст. 111 КК), пособництві в сепаратизмі (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК) і пособництві у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter