ГоловнаПолітика

Мінфін: суд Лондона визнав шанси на успіх апеляції з приводу "кредиту Януковича"

Вердикт щодо спору на 3 млрд доларів не буде виконуватися до січня 2018.

Мінфін: суд Лондона визнав шанси на успіх апеляції з приводу "кредиту Януковича"

Високий суд Лондона в своєму рішенні від 26 травня призупинив виконання вердикту щодо спору України і Росії про борг на 3 млрд доларів і підтвердив дозвіл Україні подати апеляцію, чим визнав, що вона має реальні шанси на успіх.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України, уточнюючи інформацію про процес.

Під час засідання 26 травня 2017 року у Високому суді Лондона суддя Блер розглянув низку невирішених питань за результатами рішення, винесеного судом 29 березня 2017 року в порядку спрощеного провадження. Зокрема, суд розглянув заяву України про подальше зупинення виконання судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги Україні в англійському апеляційному суді, яке відбудеться не раніше 2018 року.

"Міністерство фінансів із задоволенням повідомляє, що суд прийняв позицію України і прийняв подальше зупинення виконання судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги України. Важливим також є те, що на цьому засіданні англійський суд підтвердив, усупереч спробам Росії встановити обтяжливі умови для здійснення права України на апеляцію, що Україні було надано безумовний дозвіл на оскарження рішення в апеляційному суді. Дійсно, в своєму останньому рішенні суддя Блер визнав, що це саме той випадок, коли виконані порогові умови для надання дозволу на апеляцію, а саме - апеляція має реальні шанси на успіх", - сказано в повідомленні.

Суд також відмовив у задоволенні клопотання довіреної особи щодо забезпечення витрат і погодився з позицією України, що питання відшкодування витрат довіреної особи на судовий розгляд необхідно докладно вивчити суду, який відбудеться не раніше завершення розгляду апеляційної скарги України.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 29 березня прийняв рішення розглядати позов Росії до України у справі про євробонди на $3 млрд у прискореному режимі, як просила РФ. Міністерство фінансів Росії повідомило, що суд зобов'язав Україну погасити єврооблігації і виплатити відсотки.

Після цього Мінфін України повідомив, що Високий Суд Лондона дозволив Україні подати апеляцію і призупинив своє рішення про виплату Росії боргу.

23 червня Мінфін повідомив, що Україна подала апеляцію, її розглядатиме англійський суд у січні 2018 року.

Україна винна Росії $3 млрд за спірним облігаціях, які були випущені наприкінці 2013 року як частина допомоги режиму Віктора Януковича в обмін на відмову від Асоціації з Євросоюзом. Президент РФ Володимир Путін обіцяв Януковичу $15 млрд, але через Євромайдан видав тільки $3 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter