ГоловнаПолітика

Прокуратура не дала стягнути 320 млн гривень на користь фірми, пов'язаної з сином Януковича, - Луценко

Підприємство намагалося стягнути з держави гроші за непоставлений товар.

Прокуратура не дала стягнути 320 млн гривень на користь фірми, пов'язаної з сином Януковича, - Луценко
Фото: www.segodnya.ua

Генеральна прокуратура припинила державні збитки на суму 320 мільйонів гривень.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко в Фейсбуці.

"Кілька місяців тому отримав звернення голови "Нафтогазу" про критичну ситуацію з 1,3 млрд боргу держкомпанії за нібито поставлені в 2012 році товари псевдоімпортером з орбіти Саші-Стоматолога. Завдяки принциповій позиції прокуратури Київської області вдалося запобігти стягнення першої суми 320 млн гривень", - написав Луценко.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган додала, що в 2012 році переможцем тендеру на закупівлю за державні кошти товарів для обслуговування газотранспортної системи України стало підприємство, у якого були відсутні потужності для цієї діяльності.

"Для отримання контрактів підприємство надало підтвердження про можливість прямого постачання товарів від виробника за економічно вигідними цінами, який здійснює свою діяльність в Дубаї ОАЕ", - зазначила Сарган.

Прокуратура встановила, що ніяких закупівель у іноземного виробника не здійснювалося, а нібито поставлений товар кордон України не перетинав.

Також слідство встановило, що вказане підприємство, яке незаконним способом намагається стягнути з держави майже 320 млн гривень за нібито поставлений товар, зареєстроване на підставних осіб, діяльність яких пов'язують з оточенням колишнього керівництва держави, зокрема сином екс-президента Олександром Януковичем.

"З огляду на виявлені порушення, прокуратура Київської області здійснила вступ у розгляд цієї справи і запобігла стягненню з бюджету майже 320 млн гривень", - додала Сарган.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter