ГоловнаПолітика

Трамп зажадав розслідувати втручання України в американські вибори

Київ може стати непрямою жертвою скандалу навколо зустрічі сина Трампа з росіянами.

Трамп зажадав розслідувати втручання України в американські вибори
Фото: EPA/UPG

Президент США Дональд Трамп зажадав від генерального прокурора США розслідувати втручання України в американські вибори.

"Українські спроби саботувати кампанію Трампа - "тиха робота, щоб домогтися обрання Клінтон". То де ж розслідування генерального прокурора?" - написав президент США у Твіттері.

Нагадаємо, дані про втручання України в перебіг виборчої кампанії 2016 року у США на початку 2017 року з'явилися на сторінках видання Politico в статті "Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій" журналіста Кеннета Фогеля.

Фогель, посилаючись на слова колишнього співробітника посольства України в США Андрія Теліженка, заявив, що посольство нібито тісно співпрацювало з Олександрою Чалупою, американкою українського походження, тісно пов'язаною з Демократичною партією США, допомагаючи їй збирати викривальні матеріали на члена виборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

У статті стверджують, що посольство сприяло Чалупі, яка теж стала важливим джерелом інформації для ЗМІ США і Демократичної партії про Манафорта. Манафорту на хвилі повідомлень ЗМІ про зв'язки з Росією довелося залишити посаду в штабі Трампа.

Стаття Фогеля останніми днями стала основним елементом дискусій навколо нібито рівнозначності описаного в ній спілкування Демократичної партії США з Посольством України в США і торішніх контактів Дональда Трампа-молодшого з особами, які обіцяли передати виборчому штабу компромат на Гілларі Клінтон від уряду Росії.

Посольство України у США відкинуло звинувачення у співпраці з Демократичною партією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter