ГоловнаПолітика

Начальника Яворівського полігону підозрюють у роботі на російську розвідку

Військовий співпрацює зі слідством.

Начальника Яворівського полігону підозрюють у роботі на російську розвідку
Навчання на Яворівському полігоні
Фото: mil.gov.ua

Служба безпеки України підозрює начальника Яворівського полігону в роботі на Головне розвідувальне управління Генерального штабу Збройних сил Росії.

Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва від 21 червня, якою за клопотанням слідчого накладено арешт на ноутбук, мобільний телефон, три DVD-диски, флешку і клапоть паперу з написом "quarto xmail.net", на зворотному боці надрукована фраза "наказом командира військової частини А4150 від 30.12.2015 року №755 ". Ці речі належать підозрюваному.

У документі сказано, що підозрюваний упродовж 2015-2016 років, займаючи посаду начальника загальновійськового полігону Міжнародного центру миротворчості та безпеки (МЦМБ), військова частина А4150, виконуючи завдання співробітників ГРУ РФ, здійснював збір і передачу відомостей військового характеру про діяльність центру.

"Під час дачі пояснень співробітникам СБ України про його конфіденційну співпрацю з ГРУ ГШ ЗС РФ він добровільно передав співробітникам СБУ клапоть паперу з написом, ноутбук, диски і паролі до програми, а також флеш-накопичувач, з допомогою яких він здійснював зв'язок з представниками ГРУ ГШ ЗС РФ", - сказано в рішенні суду.

Справу розслідують за ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада)

Начальником Міжнародного центру миротворчості та безпеки з 2011 року донині є полковник Ігор Слісарчук. Начальником полігону станом на початок 2017 року був Роман Огур.

Яворівський військовий полігон - полігон Збройних Сил України, розташований за 30 км на північний захід від Львова, на території Яворівського району Львівської області. Офіційна назва - Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Починаючи з 2015 року, США на регулярній основі направляють на Яворівський полігон своїх інструкторів для навчання українських військовослужбовців.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram