ГоловнаПолітика

Мартиненка звинуватили у спробі підкупу швейцарського прокурора

"Шпигун" Фірташа працювала і на затриманого напередодні екс-нардепа.

Мартиненка звинуватили у спробі підкупу швейцарського прокурора
Фото: espreso.tv

Колишня агентка "Штазі" Крістіна Вілкенінг, яку торік засудили в Німеччині за підкуп німецьких правоохоронців в інтересах Дмитра Фірташа, повідомила слідство, що серед її клієнтів був і колишній український нардеп Микола Мартиненко.

Показання Вілкенінг призвели до арешту у Швейцарії співробітника поліції, повідомили DW у прокуратурі кантону Цюрих. Арешт відбувся за підозрою в незаконному використанні службової інформації. Підозрюваний заперечує свою провину. Від кого були отримані можливі хабарі, в прокуратурі не повідомили.

Однак швейцарські газети, посилаючись на протоколи допитів Христини Вілкенінг, повідомляють, що підкуп співробітника поліції Цюріха відбувся в інтересах Мартиненко.

Як повідомляє провідне швейцарське видання Tages-Anzeiger, ймовірно, підкуплений Вілкенінг поліцейський мав завдання вийти на федерального прокурора Швейцарії, який веде справу Мартиненко. За це йому авансом було виплачено 3500 євро, повідомляє швейцарське видання, посилаючись на знайдені під час обшуків Вілкенінг документи.

За інформацією Tages-Anzeiger, на допитах у Німеччині Крістіна Вілкенінг повідомила, що Микола Мартиненко в разі успіху пропонував від двох до чотирьох мільйонів євро людині, яка на чолі команди приватних детективів знайшла б вихід на відповідних осіб у Федеральній прокуратурі Швейцарії. У команді, яка працювала на Мартиненка у швейцарській справі, були й імениті правоохоронці. Зокрема, за інформацією видання Der Spiegel, на українця після виходу на пенсію працював і федеральний прокурор Німеччини Вольф-Дітер Дітріх. Він, як розповіла на допитах Крістіна Вілкенінг, на замовлення Мартиненка написав для швейцарської справи аналітичну записку, в якій прийшов до висновку, що ніякої корупції в діях українського депутата не було. Мовляв, отримані від чеської компанії Skoda JS близько 30 мільйонів швейцарських франків були платою "в рамках лобістської діяльності". Чеська Skoda JS прагнула отримати в Україні замовлення на будівництво атомних реакторів.

Тим часом полювання на корумпованих політиків через посередницю Дмитра Фірташа і, ймовірно, Миколи Мартиненка розгортається і в Австрії. Як повідомили DW в Антикорупційній прокуратурі Австрії, у зв'язку зі свідченнями Крістіни Вілкенінг у цій країні відкрито кримінальну справу. Деталі відомство не повідомляє. За інформацією Der Spiegel, Вілкенінг на допитах у Німеччині, у яких взяли участь і австрійські правоохоронці, "здала" одного зі своїх інформантів в Австрії.

Як повідомляє німецьке видання, інспектор австрійського Федерального відомства захисту конституції отримав як мінімум 90 тисяч євро за секретну інформацію про олігархів. "Так, такі звинувачення є. Відповідного співробітника відсторонили від виконання службових обов'язків на час розслідування", - зазначили в прес-службі міністерства внутрішніх справ Австрії у відповіді на запит DW.

В Австрії, як і у Швейцарії, розслідують масштабну корупційну угоду, пов'язану з Мартиненком. У Антикорупційній прокуратурі Австрії DW повідомили, що стосовно фірм Bollwerk Finanzierungs - und Industriemanagement AG і Steuermann Investitions - und Handelsgesellschaft mbH ведеться розслідування за підозрою в розкраданні коштів. Згадані фірми, зареєстровані в Австрії, були "прокладками" в схемі розкрадання коштів Східного гірничо-збагачувального комбінату, за що в четвер, 20 квітня, Мартиненка затримали.