ГоловнаПолітика

Яценюк: Росія не має наміру виконувати "Мінськ"

Єдине рішення, на думку екс-прем'єра, - посилити санкції і залишатися єдиними.

Яценюк: Росія не має наміру виконувати "Мінськ"
Фото: http://nfront.org.ua

"У Російської Федерації немає жодного наміру виконувати Мінські домовленості. Є тільки один намір - повернути Україну назад у сферу російських інтересів. Єдиним можливим рішенням є посилити санкції і всім країнам вільного світу залишатися об’єднаними", - наголосив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у прямому включенні на телеканалі BBC у п’ятницю, 3 лютого.

"Росія незаконно анексувала Крим. Президент Путін дав наказ вторгнутися і в Крим, і в Східну Україну. Вони збили MH-17. Вони фактично відмовилися від деескалації ситуації в рамках  Мінських домовленостей. Росія розгорнула свої регулярні війська на сході України. Російські війська почали наступальну операцію проти українського народу", - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що кількість загиблих на сході України зростає: "За останній тиждень ми втратили десять  людей. 66 отримали поранення".

"Ми бачимо, що в Російської Федерації немає жодного наміру виконувати Мінські домовленості. Є тільки один намір - повернути Україну назад в сферу російських інтересів", - наголосив лідер "Народного фронту".

За його словами, єдиним можливим рішенням є "посилити санкції і всім країнам вільного світу залишатися об’єднаними".

Відповідаючи на запитання щодо позиції США стосовно ситуації на сході України, Арсеній Яценюк нагадав промову посла США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Гейлі: "Вони дотримуються тієї ж лінії, що і їхні попередники. Це лінія підтримки світового порядку. Це лінія засудження міжнародних злочинів, скоєних Російською Федерацією".

Він також відзначив виступ прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей на з’їзді Республіканської партії у Філадельфії: "Вважаю, що вільний світ об’єднаний, адже Росія несе екзистенційну загрозу вільному світу".

"Україна покладається на двопартійні принципи Сполучених Штатів. Вважаю, що політична машина США захищатиме як свої національні інтереси, так і інтереси вільного світу", - наголосив лідер "Народного фронту".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter