ГоловнаПолітика

НАБУ перетворюється в "антикорупційний МММ", - адвокат

"Провали в роботі бюро намагається підмінити все новими і новими затриманнями".

НАБУ перетворюється в "антикорупційний МММ", - адвокат
Фото: 112.ua

НАБУ впевнено перетворюється в "антикорупційний МММ". Затримання менеджерів "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" підтвердило: керівництво Національного антикорупційного бюро націлене винятково на піар

Про це заявив адвокат Олександр Мірошник, що захищає в.о. голови правління ОГХК Руслана Журила.

"НАБУ перетворилося на якусь інформаційну "піраміду", "антикорупційний МММ". Свої провали в роботі бюро намагається підмінити все новими і новими затриманнями, щоб викликати інтерес ЗМІ", - цитує адвоката "Еспрессо".

За його словами, за рік роботи НАБУ не посадило жодного помітного корупціонера, а всі ініційовані ним гучні справи закінчилися провалами. "Більш того, стало очевидно, що керівництво НАБУ завдало великої шкоди державі. Саме НАБУ зірвало скандалами приватизацію Одеського припортового заводу. Це призвело до зупинки стратегічного підприємства і втрати держбюджетом сотень мільйонів доларів", - нагадав Мірошник.

"Замість того, щоб проявляти завзяття в реальній роботі, НАБУ знову намагається залатати дірки в своєму іміджі голосним піаром. Втім НАБУ допускає грубі проколи: на сайті НАБУ текст підозри керівнику ОГХК з'явився ще до пред'явлення. Всі дії НАБУ будуть оскаржені в суді", - зазначив адвокат.

Знову, зазначає Мірошник, як і у випадку з ОПЗ, мішенню для атаки стало стратегічне підприємство, яке успішно пройшло аудит (причому авторитетної міжнародної фірми) і готується до приватизації. Знову безпідставно затримані топ-менеджери підприємства. Знову так звана "справа" не має жодної судової перспективи.

"На жаль, в результаті скандалу висока ймовірність того, що без роботи можуть залишитися 6 тис. робітників ОГХК, а їх сім'ї - без утримання. Закликаю НАБУ припинити самопіар і "правоохоронну диктатуру", вказує адвокат Олександр Мірошник.

Як відомо, трудовий колектив ОГХК вчора заявив, що "шокований діями і заявами НАБУ щодо менеджерів компанії" і зазначив "неприпустимість повторення силового сценарію проти успішних державних підприємств, які є монополістами з виробництва титанової сировини. Сьогодні ми бачимо виконання політико-економічного замовлення з боку НАБУ і САП. Мета - зрив приватизації ВАТ "ОГХК" і повтор ситуації зі зривом приватизації ОПЗ, коли НАБУ обрушило вартість Одеського припортового заводу зі стартових 530 млн. дол. до нуля і майже зробило його банкрутом. В обох випадках в діях НАБУ і САП проглядається "грузинський слід", йдеться в заяві.

Звинувачення НАБУ на адресу менеджерів ОГХК назвало безпідставними і нічим не підтвердженими. "Вся діяльність "ОГХК", в тому числі зовнішньоекономічна, вигідна державі і проводиться виключно в його інтересах. Вона прозора і постійно контролюється компетентними державними органами. Більш того, в 2016 році ОГХК успішно пройшла аудит однієї з міжнародних аудиторських фірм, що входить в світову "першу четвірку", йдеться в заяві.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter