ГоловнаПолітика

Завдяки програмі державного кредитування, військові заводи завантажені на 100%, - Кривенко

Програма ініційована і розроблена комітетом ВР з питань національної безпеки і оборони.

Завдяки програмі державного кредитування, військові заводи завантажені на 100%, - Кривенко

Завдяки програмі державного кредитування, розробленої Комітетом ВР з питань національної безпеки і оборони та підтриманої урядом, українські оборонні заводи завантажені на 100% та виконують всі заплановані роботи з ремонту та переоснащення військової техніки.

Про це заявив представник фракції «Народний фронт» Вадим Кривенко, який разом з колегами з фракції, членами Комітету з питань нацбезпеки та оборони, зокрема Тетяною Чорновол та Дмитром Тимчуком, перевіряв сьогодні виконання цієї програми на ДП «Житомирський бронетанковий завод».

 Він зазначив, що основною метою цієї поїздки було перевірити, наскільки запрацювала програма фінансування оборонних заводів за рахунок кредитів державних банків під державні гарантії.

Так, за його словами, вже в січні поточного року ДП «Житомирський бронетанковий завод» отримало перший транш у розмірі 125 млн грн із загальної суми кредиту на 700 млн грн, розрахованої на три роки.

«Це програма, що була ініційована та розроблена Комітетом ВР з питань національної безпеки та оборони (очолює заступник керівника фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський. - Ред.), а потім затверджена урядом. Всі останні місяці минулого року працювали саме на те, щоб ця програма була втілена в життя. Нарешті вона запрацювала!», - заявив Вадим Кривенко.

«Завод зараз повністю виконує державне замовлення з ремонту та модернізації бронетехніки. Це перший приклад нормальної роботи цієї програми, коли фінансування оборонної галузі, зокрема заводів, не залежить від рішень Верховної Ради, не залежить навіть від виконання Державного бюджету, оскільки це кредит банку. Головне, що є гроші, є перспектива та можливість забезпечувати нашу армію нормальною технікою, що зараз і почав робити «Житомирський бронетанковий завод», - зазначив народний депутат.

Загалом, за його інформацією, в цій програмі візьмуть участь ще 11 оборонних заводів з всієї України, наприклад, у Львові, Харкові, Шепетівці і інших містах.

Водночас Вадим Кривенко зазначив, що контроль за виконанням державної програми можуть здійснювати як народні депутати, так і представники громадськості, оскільки все відбувається прозоро і відкрито, а заводи повинні регулярно звітувати про використання державних коштів.

До слова, члени профільного комітету від фракції «Народний фронт» планують відвідати з метою моніторингу всі оборонні заводи, задіяні в програмі.

Як зазначив директор ДП «Житомирський бронетанковий завод» Олексій Бабич, завдяки цій програмі вдалося не тільки зберегти трудовий колектив заводу, що налічує 850 осіб, планово підвищити заробітні плати працівникам (з 1 січня 2017 року з 5 850 грн до 8 500 грн в середньому. - Ред.), але і закласти рентабельність виробництва до 25%. За його словами, надалі цей прибуток буде використано в тому числі і на розробку нових зразків військової техніки.

«У минулому році ми виконали державне оборонне замовлення тільки на одну третину, а в цьому році завдяки цій програмі у нас вже є завантаження заводу в повному обсязі. Тобто, якщо не було б цих державних гарантій, то і в поточному році завод працював би тільки на одну третину», - зазначив директор заводу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter