ГоловнаПолітика

Експерти обговорять підзвітність судів суспільству

Чи матиме Громадська рада доброчесності реальні можливості впливати на результати відбору нових суддів?

Експерти обговорять підзвітність судів суспільству

16 грудня 2016 року об 11:00 в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна і Реанімаційного пакета реформ за підтримки сайту LB.ua відбудеться круглий стіл на тему: "Підзвітність судів суспільству: міф чи реальність?"

7 листопада 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 120 вакантних посад суддів нового Верховного Суду.

На виконання Закону України "Про судоустрій і статус суддів" 11 листопада було створено Громадську раду доброчесності з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) за критеріями професійної етики і доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Чи достатнім буде цей механізм для відновлення довіри до правосуддя? Чи матиме Громадська рада доброчесності реальні можливості впливати на результати відбору нових суддів і кваліфікаційного оцінювання діючих суддів? Чи повинна Громадська рада доброчесності бути залученою до механізмів дисциплінарної відповідальності суддів? Чи не стане вона мильною бульбашкою, прикриваючись якою Вища кваліфікаційна комісія та Вища рада правосуддя будуть рулити суддівським корпусом?

Учасники круглого столу запропонують своє бачення відповідей на ці питання.

Спікери:

  • Ігор Алексєєв, народний депутат України;
  • Сергій Пєтухов, заступник міністра юстиції;
  • Віталій Титич, координатор Громадської ради доброчесності;
  • Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, головний експерт Реанімаційного пакета реформ;
  • Михайло Жернаков, член Ради реанімаційного пакета реформ, член Громадської ради доброчесності.

Модератор: Ірина Соломко.

Захід розпочнеться об 11:00 (реєстрація о 10:45), місце проведення - прес-центр Інституту Горшеніна, вул. Мала Житомирська, 18-б, м. Київ.

По додаткову інформацію звертайтеся: Ірина Соломко 0674444291.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter