ГоловнаПолітика

Порошенко: рішення суду про скіфське золото доводить, що Крим - наш

"Це випливає з рішення суду європейської країни", - зазначив президент.

Порошенко: рішення суду про скіфське золото доводить, що Крим - наш
Фото: пресс-служба президента

Президент Петро Порошенко прокоментував рішення суду Амстердама, який відмовив у поверненні "скіфського золота" в анексований Росією Крим.

"Рішення окружного суду Амстердама означає, що не тільки "скіфське золото" є українським. Крим теж український, Крим - наш, і крапка", - написав президент у Фейсбуці.

"Це випливає з рішення суду європейської країни", - додав Порошенко.

Нагадаємо, окружний суд Амстердама (Нідерланди) постановив повернути Україні експонати кримських музеїв. Предметом спору була колекція з 565 експонатів, наданих Амстердамському археологічному музею Алларда Пірсона для виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Виставка проходила 2014 року і завершилася після окупації Криму Російською Федерацією. Згідно з українським законодавством, музейні об'єкти є частиною музейного фонду України, і Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться об'єкти з голландської виставки. Кримські музеї наполягають на нерозривності колекцій і на тому, що експонати, вивезені з Криму до анексії його Росією, повинні повернутися в музеї, звідки вони були взяті.

Раніше Україна наклала арешт на експонати, аби не допустити їхнього вивезення в разі рішення суду на користь кримських музеїв.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter