ГоловнаПолітика

Якщо Фірташ цінує свого директора, він сплатить до бюджету 492 млн грн, - Холодницький

Антикорупційний прокурор розповів, чому прокурор не наполягав на збільшенні застави для Сивака.

Якщо Фірташ цінує свого директора, він сплатить до бюджету 492 млн грн, - Холодницький
Фото: Макс Требухов

Заступник генерального прокурора - спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький стверджує, що результатом роботи Національного антикорупційного бюро і САП є не запис про судимість тієї чи іншої посадової особи, а відшкодування збитків у державний бюджет. Про це він заявив в інтерв'ю LB.ua.

"Результат нашої роботи - не запис про судимість тієї чи іншої посадової особи. Нам головне не посадити людину в тюрму на великий термін, а щоб вона погодилася відшкодувати завдані збитки в державний бюджет. Тоді можна говорити про угоду з прокурором для зменшення терміну покарання. У США така практика існує понад 200 років", - зазначив Холодницький.

Антикорупційний прокурор додав також, що він наразився на критику через відмову клопотати про збільшення розміру застави для топ-менеджера Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака, якого підозрюють у розкраданні 492 млн грн.

"Звичайно, кричати "зрада" завжди легше, ніж щось робити... Річ у тому, що в підозрюваного - п'ять адвокатів. Якщо ми зациклилися на заставі, то потрібно буде довго чекати на рішення апеляційної інстанції, потім - ознайомлення адвокатів з матеріалами справи. Словом, справа може потрапити до суду щонайшвидше в лютому-березні", - заявив Холодницький.

"До речі, після відмови прокурора про збільшення застави адвокати погодилися протягом декількох днів ознайомитися з матеріалами справи. Ми будемо наполягати на відшкодуванні 400 млн грн. збитку і призначенні законного покарання. Якщо Фірташ цінує свого директора, то він заплатить за нього вкрадену суму грошей", - додав він.

Нагадаємо, 23 вересня Національне антикорупційне бюро затримало Сивака, а 24 вересня Солом'янський районний суд Києва заарештував його і призначив 5 млн гривень застави.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК", відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник Tolexis Trading виділила 880 млн грн. Однак директор підприємства здійснив розтрату здебільшого отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію кошти спрямували ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережі", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" для погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами, тоді як ці платежі мала здійснити компанія Tolexis Trading за умовами, передбаченими договором з ТОВ "ЗТМК".

Спеціалізована антикорупційна прокуратура не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ, який є власником Tolexis Trading, може стати фігурантом справи про розтрату на ЗТМК.

Group DF Дмитра Фірташа і Фонд держмайна в листопаді 2013 року створили товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат", якому відійшов майновий комплекс однойменного державного підприємства. Частка держави в новій компанії склала 51% за рахунок майнового комплексу ЗТМК. Фірташ в особі Tolexis Trading мав інвестувати в підприємство $110 млн і за це отримати частку в 49%.

Але фактично Фірташ став контролювати підприємство за рахунок лояльного менеджменту. У листопаді 2015 року Верховна Рада прийняла закон, який знижує поріг кворуму зборів учасників ТОВ з державною часткою з 60% до 50%. Це мало дозволити державі повернути контроль над ЗТМК.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter