ГоловнаПолітика

МЗС висловило протест проти психіатричної експертизи фігурантів "справи "Хізб ут-Тахрір"

Україна вимагає звільнити Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова.

МЗС висловило протест проти психіатричної експертизи фігурантів "справи "Хізб ут-Тахрір"
Фото: http://zakonplus.com.ua

МЗС України висловлює протест проти призначення підконтрольною Кремлю владою Криму примусової психіатричної експертизи незаконно затриманих громадян України, які проходять у "справі "Хізб ут-Тахрір".

"Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур щодо незаконно затриманих громадян України. Діючи таким чином, Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародно-правові норми в сфері захисту прав людини, зокрема Універсальну декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, Конвенцію проти тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів відносини і покарання", - йдеться в коментарі українського зовнішньополітичного відомства.

МЗС України вимагає від Росії негайно припинити незаконні дії і звільнити Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова.

Зовнішньополітичне українське відомство закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію з метою припинення практики придушення прав людини на території Криму, звільнення українських громадян, надання доступу для міжнародних організацій на територію Кримського півострова для здійснення моніторингу ситуації з правами людини.

Фігуранти "справи "Хізб ут-Тахрір" перебувають у в'язниці більш як півроку. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016. Найбільш відомий з них - член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього були затримані житель Алушти Муслім Алієв і житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Правозахисники вважають заарештованих ялтинців політичними в'язнями.

Представники міжнародної ісламської організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши до переліку 15 об'єднань, названих "терористичними".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter