ГоловнаПолітика

Супрун і Омелян виступили проти запропонованих їм держсекретарів

Міністр інфраструктури готовий навіть звільнитися.

Супрун і Омелян виступили проти запропонованих їм держсекретарів

Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун і міністр інфраструктури Володимир Омелян розкритикували систему відбору державних секретарів.

Під час брифінгу в понеділок вони заявили, що за нинішньої системи в міністерство потрапляють некомпетентні люди, з якими неможливо проводити реформи.

"Ми зібрали команду молодих професійних людей, які працюють на поліпшення системи. Ми хотіли б, щоб разом з нами працював держсекретар, який підтримує ці зміни, який буде професійно працювати в нашому міністерстві, коли ми будемо, і продовжить цю роботу, коли нас уже не буде. Але кандидати, які зараз подаються, не до кінця відповідають цим вимогам", - сказала Супрун.

Міністр підкреслила, що держава зобов'язана змінити систему конкурсного відбору держсекретарів.

Її підтримав і Омелян. "Тут річ не в особистих уподобаннях Омеляна чи пані Супрун, тут річ у цінностях і принципах. Є факт спроби реваншу", - сказав він.

Омелян підкреслив, що не збирається працювати з державним секретарем, якого йому вибрали. "Я не чіпляюся за жодні посади і працюю для країни тільки тоді, коли можу бути ефективним. Тому хтось із нас працювати в цьому міністерстві не буде", - сказав він.

Нагадаємо, що конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби вже обрала держсекретарів для Міністерства інфраструктури (Андрій Галущак), Міністерства економіки (Олексій Перевезенцев), Міністерства культури (Ростислав Карандєєв), Міністерства інформаційної політики (Артем Біденко), Міністерства внутрішніх справ (Олексій Тахтай), Міністерства енергетики та вугільної промисловості (Максим Немчинов).

Державний секретар - нова посада в Україні. Вони з'являться при кожному міністерстві і, на відміну від міністрів, будуть державними службовцями. До їхніх обов'язків належатиме управлінням апаратом міністерства, розробка механізмів реалізації ініціатив міністра, забезпечення наступності та інституційної пам'яті.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter