ГоловнаПолітика

Яценюк проведе зустріч із Туском і Шульцем з приводу безвізового режиму для України

У Брюсселі екс-прем'єр має намір обговорити три блоки тем.

Яценюк проведе зустріч із Туском і Шульцем з приводу безвізового режиму для України
Фото: Сергей Нужненко

Під час триденного візиту лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка у Брюссель обговорюватимуть питання безвізового режиму для України, стримування РФ, продовження санкцій, енергетичної безпеки, а також перспективи об'єднаної Європи. Про це заявив на Facebook радник Яценюка з міжнародних питань, колишній заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Він повідомив, що 28 листопада розпочинається триденний візит Яценюка у Брюссель.

"Цю поїздку ми планували заздалегідь. Саміт Україна-ЄС підтвердив її необхідність. Зустрічей буде багато: президент Європейської Ради Туск і президент Європейського парламенту Шульц, віце-президенти Європейської комісії Марош Шефчович і Домбровскіс, комісари Хан і Еттінгер. І в нас багато тем для розмови", - написав Лубківський.

За його словами, саміт Україна - ЄС поставив головне питання - "Як ми бачимо майбутнє наших відносин?"

За інформацією Лубківського, мова піде про три блоки тем.

Перший стосується очікуваного від ЄС рішення "завислих" проблем - "і голландської проблеми, і безвізової, і інших". "Наша позиція проста. Нам не потрібні чужі ласки. Нам потрібна впевненість у слові ЄС і його стратегічному баченні. Україна має що запропонувати для такого бачення", - пише він.

Другий блок питань стосується стримування Росії. "Санкції слід продовжити. Втрата європейського консенсусу становить загрозу не Україні, а передусім самій Європі. Будь-які дрібні вигоди і маніпуляції навколо цього питання - ніщо порівняно з непередбачуваними наслідками міжнародної безкарності Росії. Втеча від проблем і легкодухість - перші симптоми повторення трагічних помилок", - підкреслив Лубківський.

Він повідомив, що мова піде також про енергетичну безпеку. Лубківський нагадав, що саме уряд Яценюка домігся енергетичної незалежності України від Росії. "Ми показали приклад. Яценюк був ініціатором міжнародної коаліції проти російської ідеї з "Північним потоком-2". І тому в Брюсселі йтиметься про недопущення монополії "Газпрому" в Європі: і про недопущення будівництва "Північного потоку-2", і про остаточне скасування розширених лімітів для "Газпрому" на потужності газопроводу OPAL", - інформує радник.

"Третій блок - майбутнє. Незважаючи на всі нинішні труднощі, треба наполегливо і чітко ставити питання про майбутнє. Не варто цуратися цієї теми. Або створювати видимість небаченого раціоналізму. Нехай не без проблем, але ми виконуємо умови, які показують здатність України бути відповідальним членом ЄС. І це треба пояснювати європейському обивателю вже сьогодні. Такий поворот розмови залежить не тільки від Києва, але (і передусім) від Брюсселя та інших впливових столиць", - наголосив Лубківський.

"Не можна допустити, щоб тема України на десятиліття стала заручником емоцій або примх різних об'єднань у Європі. Навпаки, саме зараз потрібна масштабна розмова з європейським суспільством про Україну, перспективу нашого членства і про бачення Об'єднаної Європи за участю всіх східноєвропейських держав", - написав він.

Джерело: http://censor.net.ua/n416735

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter