ГоловнаПолітика

Наливайченко: необхідно посилити відповідальність за мародерство під час війни

У законі не повинно бути норми про термін давності.

Наливайченко: необхідно посилити відповідальність за мародерство під час війни
Фото: пресс-служба

Лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко вважає, що парламент повинен посилити контроль за використанням державних коштів, виділених на обороноздатність країни. Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne.

"Питання нацбезпеки і парламентський контроль за використанням державних коштів на оборону - це зобов'язання парламенту. І не треба вдавати, що це політична дискусія. Контроль повинен бути", - підкреслив він.

Наливайченко вважає, що Рада повинна посилити відповідальність за зловживання державними коштами, виділеними на оборону.

«Депутати повинні прийняти закон, який передбачає суворе покарання за мародерство під час війни. Тобто за те, що задирали ціни, за те, що втридорога продавали бійцям байдуже що - амуніцію, їжу чи спорядження», - зазначив екс-голова СБУ.

Наливайченко вважає, що закон також повинен передбачати «відсутність строків давності за мародерство під час війни». Він стверджує, що така практика діє, зокрема, в Хорватії, яка має успішний досвід реінтеграції власних територій, захоплених сербами під час конфлікту. «Вони повернули території, але всі чиновники, всі постачальники все життя в Хорватії і знали, і каралися за мародерство під час війни», - сказав він.

«Зобов'язання парламенту - прийняти такий закон, щоб мародерство під час війни було неприпустиме самим законом і покарання було якомога суворішим», - підкреслив Наливайченко.

Нагадаємо, що під час акцій протесту в Києві 15 листопада рух «Справедливість» передав в АП 300 томів із заявами людей, які вважають себе постраждалими від дій офшорників при владі. «Вони (влада) - мародери під час війни!» - підкреслив Наливайченко і запевнив, що рух посилить протести і тиск на владу, якщо корупціонери-депутати не будуть арештовані, а їхнє награбоване майно не буде повернуто в бюджет.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter