ГоловнаПолітика

Нищук попросив пробачення за слова про генетику жителів Донбасу (доповнено)

Міністр стверджує, що його неправильно зрозуміли.

Нищук попросив пробачення за слова про генетику жителів Донбасу (доповнено)
Евгений Нищук
Фото: cultprostir.ua

Міністр культури Євген Нищук попросив пробачення за свою заяву про генетику жителів південного сходу України.

"Тривалий час історичні та культурні проекти недофінансовувалися. У цьому руслі я говорив, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро перепрошую. Насправді я не хотів образити, я говорив тільки про те, що зараз потрібно збільшувати увагу до культурного діалогу та обміну", - сказав Нищук на засіданні Кабінету Міністрів у середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Після засідання уряду Нищук зазначив, що його висловлювання неправильно зрозуміли. "Це вирвано з контексту програми. Я говорив про те, що треба збільшити увагу до культурного діалогу та обміну в східних областях, оскільки тривалий час було спотворення або недофінансування тих чи інших проектів", - зазначив міністр.

Під час брифінгу в Міністерстві культури Нищук додав, що Мінкульт надає всі можливості для того, щоб культура Донбасу могла прозвучати. Він розповів також про те, що Мінкульт допомагає гастролювати національним театрам і колективам на схід України, а також музичним виконавцям. На 2016 рік у держбюджеті закладено 40 млн грн на придбання україномовних книг для бібліотек Луганської і Донецької областей.

Міністр перепросив за те, що вжив слово "генетика", і заявив, що у відставку через свою промову не збирається.

22 листопада на ток-шоу "Свобода слова" на каналі ICTV Нищук сказав: "Ситуація, що склалася на сході та півдні, - прірва свідомості. Ба більше, коли ми говорили про генетику в Запоріжжі, на Донбасі, то це міста завезені. Немає там ніякої генетики - це свідомо завезені. Черкаси - славний гетьманський і Шевченків край. Саме місто Черкаси наполовину завезене. Чому? Тому що боялися шевченківського духу. Це була технологія Радянського Союзу".

Партія "Опозиційний блок" зажадала відставки Нищука у зв'язку із цими словами.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter