ГоловнаПолітика

Нацполіція: незаконний експорт лісу вдалося знизити в п'ять разів

У цьому році державі завдано збитків на суму понад 47 млн грн

Нацполіція: незаконний експорт лісу вдалося знизити в п'ять разів
Фото: предоставлено автором

Департамент захисту економіки Національної поліції і Держлісагентство підписали 16 листопада меморандум про співпрацю для запобігання незаконної вирубки лісів і оперативного залучення до відповідальності порушників законодавства, повідомляє glavcom.ua.

За словами керівника департаменту захисту економіки Ігоря Купранця, побороти "лісову мафію" можна лише об'єднавши зусилля. У департаменті розповіли, що за час проведення профілактичних заходів експорт лісопродукції знизився в 5 разів. А у співпраці цей показник ще більше збільшиться.

«Якщо раніше щомісяця на експорт було заявлено 1,5-2 тисячі вагонів, а за добу йшло 250-300, то станом на сьогодні більшу частину заявок відкликано, а за добу відправляється 50. Якщо об'єднати зусилля трьох підрозділів, ці показники будуть ще нижчі. Для бізнесу є тільки один шлях - переводити свою діяльність в законне русло», - переконаний Купранець.

Таку ініціативу підтримують і експерти лісової галузі. Зокрема Юрій Марчук, національний координатор програми FLEG та завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБІП України розповів, що стикування служб потрібне.

«Такі перевірки дуже потрібні. Щоб навести порядок, потрібен комплексний підхід. Тому ідея має право на життя і повинна бути. Потрібно працювати за схемою походження деревини як в Європі. І тоді буде порядок», - розповів Марчук.

Як зазначають у департаменті захисту економіки Нацполіції, збитки від незаконної вирубки лісів і незаконного експорту вражають. Цього року злочинці завдали збитків державі на суму понад 47 млн грн. Уже відкрито 505 кримінальних проваджень. Всього 86 особам повідомлено про підозру, до суду направлено 134 провадження. Оперативники департаменту вилучили 10 тисяч кубів лісопродукції, вартість якої, за попередніми оцінками, становить 23,5 млн грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter