ГоловнаПолітика

На бізнес-форумі банкіри розповіли, хто саме годує владу Прес-реліз

У Києві відбувся перший форум для підприємців.

На бізнес-форумі банкіри розповіли, хто саме годує владу

В Україні якнайшвидше слід створити найсприятливіші умови для роботи приватних підприємців, малого бізнесу, оскільки саме цей сектор економіки сьогодні є ключовим для української економіки, і його розвиток - ключове питання національної безпеки. Про це заявив голова правління найбільшого українського банку - ПриватБанку - під час промови на першому форумі для підприємців «Україна - країна підприємців». "Саме підприємець сьогодні годує Президента, парламент, армію, а в нас на нього всі дивляться, як на потенційного порушника, який ухиляється від податків", - заявив Олександр Дубілет під час панельної дискусії форуму, присвяченої питанням підтримки бізнесу. За його словами, для чиновників уряду і місцевих органів влади показник створених робочих місць повинен у найближчому майбутньому стати основною оцінкою якості їхньої роботи.

Водночас, за словами спікерів форуму, представники уряду проігнорували участь у дискусії про політику підтримки малого бізнесу. За словами президента Української спілки промисловців і підприємців Анатолія Кінаха, який виступив організатором форуму, сьогодні в Україні себе вважають середнім класом тільки 1% населення, тоді як у Польщі середній клас підприємців становить понад 40%. «Поки в інших базових галузях криза, держава повинна розглядати розвиток самозайнятості, малого і середнього бізнесу як свою стратегію, адже це нові робочі місця, зростання платоспроможності населення, формування середнього класу. Українське суспільство до цього готове: понад 60% молоді хотіло б відкрити власну справу», - заявив Анатолій Кінах.

Наведені на форумі цифри про міграцію працездатного населення в країни Європи прозвучали дуже емоційно. Тільки Польща цього року видасть більш ніж 500 тис робочих віз. Якщо не буде змінено тенденцію в країні, крім пенсіонерів і держслужбовців, нікого не залишиться - зазначили учасники форуму. Для подолання цієї негативної тенденції під час форуму було оголошено про запуск в Україні нової програми підтримки малого бізнесу "Країна підприємців", яка за фінансування у розмірі 20 млрд грн на найближчі роки може сприяти створенню близько 1 млн робочих місць. Як відзначили розробники проекту, тільки за перші шість місяців роботи порталу "КУБ" українські підприємці отримали від інвесторів на фінансування старту або розвиток власного бізнесу понад 1,5 млрд грн, що дозволило створити 71 тис. нових робочих місць.

Перший бізнес-форум «Україна - країна підприємців» об'єднав понад 500 молодих підприємців і тих, хто тільки мріє про власну справу. Крім виступів представників влади і міжнародних організацій, натхненних історій успіху молодих українських підприємців, учасники форуму отримали з перших рук корисні інструменти для спрощення операційної діяльності, індивідуальні консультації від фахівців з реєстрації підприємств, бухгалтерського обліку, податкової звітності, юридичного супроводу діяльності, франчайзингу, електронної комерції.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter