ГоловнаПолітика

За люстрацією протягом двох років звільнено тільки сімох суддів

Решта перебувають у лавах судової системи.

За люстрацією протягом двох років звільнено тільки сімох суддів
Татьяна Козаченко

Протягом двох останніх років за люстрацією було звільнено тільки сімох суддів.

Про це розповіла на круглому столі Інституту Горшеніна і Реанімаційного Пакету Реформ Тетяна Козаченко, голова Департаменту з питань люстрації Мін'юсту.

"В Україні ухвалено два закони в судовій сфері. Перший - про відновлення довіри до судової влади. Цей закон зробив чотири важливі кроки: припинив повноваження Вищої ради юстиції; припинив повноваження Вищої кваліфкомісії; дав суддям можливість вибирати собі керівника кожного суду; також була створена тимчасова спеціальна комісія, яка збирала заяви, матеріали і готувала попередні висновки про так званиї "майданівських" суддів", - розповіла вона.

ТСК передала 46 висновків щодо звільнення суддів за порушення присяги і підготувала 200 справ, за якими висновки не були прийняті, але які може розглядати ВРЮ.

З цих 46 висновків позитивні рішення ВРЮ прийняла тільки стосовно 30 суддів. З них тільки 6 звільнили за порушення присяги. "Усі інші досі лежать у парламенті і не звільнені", - підкреслила Козаченко. В інших справах ВРЮ не знайшла ознак порушення присяги, серед них - суддя Чаус.

"Після цього було прийнято ще один закон - про очищення влади. Там були більш обмежені критерії для суддів і майнова перевірка, яку повністю нівелювала ДФС. Але за тими критеріями Мін'юст подав у ВРЮ 70 пакетів на звільнення суддів на підставі люстрації. З них тільки стосовно 1 судді було прийнято рішення про люстрацію. Це екс-голова Вищого господарського суду Віктор Тацьков. Усі інші справи або припинені, або закриті, або на розгляді", - сказала Козаченко.

Вона заявила, що під час розгляду цих пакетів ВРЮ максимально лояльно ставилася до суддів. І якщо якийсь конкретний чоловік підпадав під люстрацію, але подав заяву на звільнення, то цій заяві віддавали пріоритет.

"На сьогодні за люстраційними критеріями вже звільнені на всю країну сім суддів. Решта в лавах судової системи. Стосовно частини - це близько 25 осіб - прийнято рішення, але немає остаточного рішення від президента чи парламенту", - сказав Козаченко.

"Усі інші дії - переатестація, судова реформа - не стосуються безпосередньо люстрації", - додала чиновниця.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter