ГоловнаПолітика

Порошенко: єдність УПЦ може забезпечити тільки Константинопольський патріархат

Президент взяв участь у заходах до Дня хрещення Київської Русі-України

Порошенко: єдність УПЦ може забезпечити тільки Константинопольський патріархат
Фото: Макс Требухов

Президент Петро Порошенко вважає, що єдність Української православної церкви (УПЦ) може забезпечити тільки Константинопольський патріархат.

Про це він заявив під час виступу на Володимирській гірці у Києві на честь Дня хрещення Київської Русі-України, передає телеканал "112 Україна".

Президент також зазначив, що УПЦ має гостру потребу в автокефалії і пильній увазі від Константинополя.

"Православна церква в Україні вкрай потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського престолу. Він єдиний, хто здатний допомогти православним України об'єднатися і врегулювати канонічний статус Української церкви у структурі світового православ'я. Соціологічні опитування показують, що все більша кількість православних громадян України хочуть мати, як це прийнято в усьому православному світі, і більшості православних країн, єдину, помісну, автокефальну церкву. Церкву хресно і молитовно об'єднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, який не може обійти й Україна", - заявив Порошенко.

Президент подякував Вселенському патріарху Варфоломію I за увагу та молитву за Україну і висловив надію, що він і далі підтримуватиме нашу країну.

Порошенко зазначив, що в Україні з великою надією сприйняли звістку про створення Синодом КПЦ спеціальної комісії з розгляду надання УПЦ автокефалії.

Нагадаємо, Верховна Рада направила звернення до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію Українській православній церкві. Зокрема, Рада попросила Варфоломія видати томос (указ) про автокефалію Православної церкви в Україні, на основі якого вона могла б посісти належне місце в сім'ї помісних православних церков.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter