ГоловнаПолітика

Чиновники проти офіційного залучення медиків-добровольців для допомоги на сході, - Наливайченко

"СБУ і Генштаб повинні взяти на себе відповідальність і легалізувати роботу лікарів-волонтерів на передовій".

Чиновники проти офіційного залучення медиків-добровольців для допомоги на сході, - Наливайченко
Фото: Макс Требухов

Влада боїться брати на себе відповідальність, саме це основна причина того, що українські захисники в зоні АТО залишилися без повноцінної медичної допомоги. Так прокоментував рішення медиків-волонтерів ПДМШ ім. Пирогова покинути військові частини ЗСУ на передовій лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко.

Політик заявив, що повністю підтримує медиків-волонтерів, які вимагають від Генштабу АТО визначитися з процедурою їхнього офіційного залучення до участі в антитерористичній операції. Влада повинна взяти на себе відповідальність, а не перекладати всі проблеми суспільства на простих людей, додав він.

"Щоб не наражати наших медиків на зайві запитання з боку правоохоронних органів про правові підстави їхнього перебування і роботи в зоні проведення АТО, рух "Справедливість" як стратегічний партнер ПДМШ і я особисто вимагаємо якнайшвидше вирішити цю проблему! Служба безпеки і Генштаб повинні взяти на себе відповідальність і нарешті легалізувати роботу лікарів-волонтерів на передовій", - підкреслив політик.

Нагадаємо, нещодавно рух "Справедливість" і Перший добровольчий шпиталь підписали меморандум про стратегічне партнерство і відправили на ротацію в зону АТО 20 медиків-волонтерів. Зараз було прийнято спільне рішення вивести із зони АТО добровольців ПДМШ із військових частин. "Солдати мене відпускати не хотіли. Питали, хто тепер буде їх лікувати? Приїде лікар замість мене? А я не знала, що відповідати, і було соромно за державу, яку вони захищають", - розповідає медик Аліна Нараган, яка пробула в АТО останні 10 місяців.

Медики-добровольці продовжать свою роботу тільки в цивільних лікарнях на сході, де надають допомогу і військовим, і цивільним.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter