ГоловнаПолітика

Мін'юст розробляє новий інститут приватних реєстраторів, - заступник міністра

Планується також запровадити сервіс, який дозволяє реєструвати і розривати шлюб за годину.

 Мін'юст розробляє новий інститут приватних реєстраторів, - заступник міністра
Фото: golos.ua

Запровадження інституту приватного реєстратора, який планує створити Міністерство юстиції, дозволяє істотно поліпшити якість послуг для населення. Про це в інтерв'ю виданню "Вектор Ньюз" розповів заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.

"Ми розглядаємо можливість введення інституту приватного реєстратора. По-перше, це дозволить збільшити надходження до бюджету, а по-друге, створити ще одну опцію вибору для людей. Плануємо також впровадити сервіс, який дозволить реєструвати і розривати шлюб за одну годину", - зазначив він.

"Від 40% до 100% наявних випадків, коли подружжя при розірванні шлюбу за взаємною згодою задають питання про розлучення до закінчення місячного терміну. Тому, на мій погляд, ця послуга буде користуватися попитом. Сервіс, звичайно, буде платним і тому стане новим джерелом доходу для місцевих бюджетів", - зауважив заступник міністра.

За словами Павла Мороза, зараз у Міністерстві юстиції створено робочу групу, яка детально вивчає досвід провідних країн світу в сфері реєстрації актів цивільного стану.

"При цьому у нас немає мети копіювати системи інших держав. Ми повинні вивчити чужі помилки, щоб не допустити їх повторення в Україні. Ми ознайомимося з найбільш ефективними і зручними світовими системами, детально проаналізуємо їх і розробимо власну, яка буде ідеально підходити саме для України", - зазначив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter