ГоловнаПолітика

Регламентний комітет розгляне в середу зняття імунітету з Онищенка

Депутатську недоторканність знімає парламент

Регламентний комітет розгляне в середу зняття імунітету з Онищенка
Фото: www.artukraine.com.ua

Регламентний комітет парламенту розгляне 29 червня подання про зняття депутатської недоторканності для притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешту народного депутата Олександра Онищенка. Про це йдеться на сайті комітету.

Засідання призначено на 14:00 за адресою: вул. Банкова, 6-8, к. 418.

У порядку денному засідання комітету тільки одне питання - про Онищенка.

Нагадаємо, 15 червня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що в рамках розслідування зловживань при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування", в якому фігурує народний депутат Олександр Онищенко, встановлено склад злочинної групи. 10 з 20 учасників організації затримали і пізніше заарештували.

Під час попереднього розслідування встановлено, що протягом січня 2013-го - січня 2016 років компанії "Карпатнадраінвест", "Надра Геоцентр", "Хас", які уклали угоди про спільну діяльність з "Укргазвидобуванням", продавали видобутий газ за заниженою вартістю (по 2,64 тис. грн за тисячу кубометрів при ринковій вартості 7,06 тис. грн) на товарних біржах "Центр" і "Львівська універсальна". Покупцями виступали низка пов'язаних ТОВ, які потім реалізовували його підприємствам реального сектору економіки вже за справжньою ціною з невеликою знижкою - 6,9 тис. грн.

У центрі цієї схеми, на думку слідчих, стояв нардеп Олександр Онищенко. ГПУ подала до Верховної Ради подання про скасування недоторканності депутата, однак парламент поки його не розглянув.

Суму збитків, завданих державі, оцінюють у 3 млрд гривень (більш ніж 1,3 несплаченої ренти і більш ніж 1,6 млрд гривень незаконних доходів від перепродажу газу через фіктивні підприємства).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter