ГоловнаПолітика

Австрія фіксує наплив сумнівних грошей з України

Кількість заяв про відмивання грошей виросла майже у п'ять разів

Австрія фіксує наплив сумнівних грошей з України
Фото: www.yugopolis.ru

В Австрії зафіксовано рекордну кількість заяв про підозру у відмиванні грошей, які стосуються громадян України.

Про це Deutsche Welle повідомили у Федеральному відомстві кримінальної поліції країни, посилаючись на підсумки 2015 року. Протягом минулого року австрійські банки заявили правоохоронним органам про ймовірне відмивання грошей 197 українцями.

Таким чином, кількість українців, на рахунках яких зафіксували підозрілі фінансові транзакції, зросла майже в чотири рази. У 2013 році у відмиванні грошей фінансові установи запідозрили 41 українця. У 2014 році, після ухвалення санкцій ЄС щодо екс-президента Віктора Януковича і його оточення, кількість підозр зросла несуттєво - до 48. У правоохоронних органах Австрії не пояснюють бум підозрілих транзакцій на рахунках українців у 2015 році і не повідомляють, про які суми коштів іде мова.

Збільшення банківських операцій з ознаками відмивання грошей на рахунках українців різко виділяється на загальному тлі. В цілому кількість підозр, як випливає з оприлюдненого Федеральним відомством кримінальної поліції Австрії звіту за 2015 рік, зросла до 1793. Це на 120 випадків більше, ніж у 2014 році. Таким чином, якби не бум заяв щодо українців, кількість повідомлень про підозру у відмиванні грошей зменшилася б в Австрії вперше за багато років. Заяви росіян, які є лідерами за підозрілими банківськими операціями серед громадян пострадянських країн, залишилися практично без змін. За рік банки подали 208 таких заяв.

Як повідомили DW у міністерстві внутрішніх справ Австрії, у 2015 році жоден українець не постав перед судом за звинуваченням у відмиванні грошей. За 2013 і 2014 роки суди розглянули справи двох українців, одного засудили. На цей момент правоохоронні органи розслідують 14 кримінальних справ проти українців щодо відмивання грошей. В Україну у 2015 році було направлено 24 запити про надання правової допомоги. Разом з тим, за період від початку минулого року жодну справу не передано до суду, уточнили в Міністерстві внутрішніх справ.

Нагадаємо, діяльність низки українських бізнесменів викликала інтерес з боку правоохоронних органів Австрії. Серед них Дмитро Фірташ, брати Клюєви, Сергій Курченко, Борис Ложкін, Микола й Олексій Азарови та інші.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter