ГоловнаПолітика

Антон Геращенко увійшов до трійки "Ворогів преси 2016"

Антирейтинг очолили також Поклонська, Шокін, Ахметов і Фірташ

Антон Геращенко увійшов до трійки "Ворогів преси 2016"

Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу "Вороги преси".

За результатами експертного голосування, перше місце в антирейтингу посіла прокурор Криму - Наталія Поклонська за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів "Меджліс" і "Меджліс кримськотатарського народу" в медіа і т.д.

Друге місце посів екс-генеральний прокурор Віктор Шокін за систематичну бездіяльність в розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т.ч. побиття на Майдані).

Третє місце розділили олігархи і власники медіа: Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ і Антон Геращенко. Ахметову інкримінували цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником. Фірташ виявився в антирейтингу "за перетворення новинної служби каналу "Інтер" у піар-службу "Опозиційного блоку", корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду у розважально-серіальний контент. Геращенка визнано ворогом преси "за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом "співпраці з терористами" на сайті "Миротворець", завуальовані заклики ввести цензуру в медіа".

Також в антирейтинг потрапили Ігор Коломойський (за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником); Сергій Курченко (за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником); голова фракції УКРОП у Херсонській міській раді, - за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради; в.о. начальника управління Національної поліції в Миколаївській області Віталій Гончаров - за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві; голова Волинської обласної ради Ігор Палиця - за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради; голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль - за використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа.

Також у списку начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому Ірина Єлізарова - за приховування імен людей в опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, прикриваючи нібито конфіденційністю цих даних; заступник мера Дніпропетровська Олександр Санжаров - за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації.

Рейтинг складався таким чином. Протягом квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури посадових осіб, які за останній рік порушували право на свободу слова і перешкоджали діяльності журналістів. Серед запропонованих претендентів був сформований топ-20 антирейтингу "Ворогів преси", які найчастіше і найбільш грубо порушували права журналістів. Понад тридцять експертів у галузі медіа анонімно голосували за претендентів.

Нагадаємо, "Ворогами преси-2015" визнали екс-генерального прокурора України Віталія Ярему та олігарха і медіавласника Ігоря Коломойського, вони розділили перше місце. Друге місце антирейтингу посів олігарх, власник Inter Media Group Дмитро Фірташ за цензуру і джинсу у ЗМІ свого холдингу. На третьому місці опинився екс-виконувач обов'язків генерального прокурора Олег Махніцький, якому інкримінували системну бездіяльність у розслідуванні побиття журналістів, в тому числі під час сутичок з силовиками на Майдані.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter