ГоловнаПолітика

Клімкін заявив про відсутність прогресу в переговорах щодо поліцейської місії на Донбасі

Російська сторона "не готова до будь-якої предметної дискусії з метою поліпшення безпеки".

Клімкін заявив про відсутність прогресу в переговорах щодо поліцейської місії на Донбасі
Фото: un.org

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін визнав, що немає прогресу в питанні переговорів з поліцейської місії на Донбасі та встановлення контролю на українсько-російському кордоні.

Про це він заявив журналістам після зустрічі з головою МЗС ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром 1 червня в Берліні, повідомляє Укрінформ.

"На жаль, відкинута наша пропозиція починати говорити про те, яким чином СММ повинна ефективно здійснювати моніторинг ділянки українсько-російського кордону, який поки що не контролює Україна", - сказав Клімкін.

Міністр зауважив, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може контролювати ситуацію на Донбасі. При цьому він вказав, що "є розуміння" на рівні експертів, в тому числі зі СММ, щодо того, як рухатися далі.

За словами Павла Клімкіна, домовленості, які були досягнуті під час останньої міністерської зустрічі в "нормандському форматі", не виконано; російська сторона "не готова до будь-якої предметної дискусії з метою поліпшення безпеки".

Міністр також із жалем констатував, що немає можливості "досягти реальної динаміки, щоб почати говорити про ефективну поліцейську місію на Донбасі".

При цьому він висловив подяку Німеччині за постійну підтримку та готовність почати "предметне обговорення і в плані зміцнення СММ і того, яка повинна бути місія на Донбасі, і яким буде її формат, і тимчасові рамки".

Нагадаємо, в середу міністр закордонних справ Павло Клімкін прибув у Берлін з дводенним робочим візитом. На порядку денному зустрічей - питання імплементації Мінських домовленостей, візової лібералізації для українських громадян, перспективи введення поліцейської місії ОБСЄ і проблема звільнення політв'язнів України в Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter