ГоловнаПолітика

Політологи сказали, які політики будуть головними ньюзмейкерами червня

На політичне життя країни впливатимуть Порошенко, Савченко, Тимошенко і Наливайченко

Політологи сказали, які політики будуть головними ньюзмейкерами червня

Агентство моделювання ситуацій (АМС) оприлюднило рейтинг 20 українських політиків, які, на його думку, впливатимуть на політичне життя країни у червні.

Це традиційно президент Петро Порошенко, його новий прем'єр-міністр Володимир Гройсман і генеральний прокурор Юрій Луценко. Традиційно сильні позиції у лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. "Досвідчений політик, який максимально використовує "фактор Савченко" на свою користь", - йдеться у дослідженні.

Однак, на думку політологів, важливим соціально-політичним чинником у країні стало повернення в країну Надії Савченко, яка "може стати центром угруповання опозиційно налаштованих до влади політиків, громадських діячів, парламентарів. У будь-якому разі слід враховувати: щодо Савченко існують значно завищені суспільні очікування. А це означає, що є великий суспільний попит на фігуру рівня Савченко і на її активні дії в українській політиці", - вважають експерти.

Індекс модельованої політичної активності (імпа) у червні політологи також віддають екс-керівнику СБУ Валентину Наливайченку.

"Ще на початку березня він створив на платформі Антикорупційного руху суспільно-політичний рух "Справедливість" із досить серйозними претензіями на трансформацію в повноцінний політичний проект. Ідеї Наливайченка щодо "нульової толерантності до корупції", прозорості економічної політики, створення "армії гідності", яка займатиметься адаптацією ветеранів АТО, близькі багатьом виборцям - тож соціальну нішу можна визнати обраною вдало", - заявили в агентстві. На думку заступника директора АМС Олексія Голобуцького, інтерес до Наливайченка також підігрівають чутки про його ймовірну участь у довиборах до Верховної Ради в одному з округів.

Крім того, Наливайченко залишається політичним партнером Тимошенко. Тому в червні можливі відразу два напрямки інформаційної активності Наливайченка:за вектором розкручування власного суспільно-політичного проекту "Справедливість"; за вектором позиціонування в якості одного з лідерів демократичної опозиції. У цілому серед найбільш очікуваних інформаційних приводів червня політологи називають вибори нового голови ЦВК, лідера фракції БПП, анонсоване повернення в Україну політв'язнів і можливе загострення конфлікту на Сході напередодні 22 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter